Левски Лукойл с втора загуба за Купата на ФИБА Европа

Левски Лукойл записа втора загуба в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. След като преди седмица столичани отстъпиха като гости на Цмоки (Минск) в Беларус, сега те не успяха да се справят и в първото си домакинство, което загубиха със 76:83 срещу украинския Киев Баскет.

След седмица на селекцията на Тити Папазов предстои нов сблъсък с украинци, но този път става дума за Днипро.

Първите точки в мача бяха на сметката на Левски Лукойл, но след това Киев Баскет взе първата по-голяма преднина при 4:9. Украинците останаха в позицията на лидер и до края на първата четвърт, която дойде при 22:25 в тяхна полза. Освен изоставането, за домакините имаше и друга лоша новина, след като Йордан Минчев натрупа три лични нарушения още в първите 10 минути.

Гостите се откъснаха напред с 22:29, но след това “сините” съкратиха пасива си наполовина за 27:31. Последваха нови силни минути за играчите на Айнарс Багатскис, които поведоха с 10 точки за първи път в мача при 31:41 в средата на частта. Българите свалиха разликата, но Киев Баскет пак дръпна с доста (37:47) минута и половина преди почивката. Брендън Йънг отбеляза последните седем точки за българския тим в първото полувреме, съкращавайки изоставането до 44:49 в средата на двубоя.

Левски Лукойл постепенно заличи цялото си изоставане и си върна водачеството - нещо, което не се беше случвало от самото начало на двубоя. Добро включване на Венцислав Петков даде импулс на домакините, които се върнаха начело при 62:61 две минути преди края на третата част. Тя обаче приключи с точка аванс за Киев Баскет - 62:63 след кош на Шепърд в последните секунди.

“Сините” бяха само на точка от Киев - 64:65 след минута игра, но последва серия от 9-1, върнала спокойствието, а съответно и комфортната преднина за гостите при 65:74. Киев Баскет остана начело и заслужено стигна до втората си победа след 76:83.

Кейси Шепърд с 21 точки и Дион Едуин с 14 бяха двамата най-резултатни за Киев, докато за Левски Лукойл Чавдар Костов бе над всички с 25 точки.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - КИЕВ БАСКЕТ 76:83 (22:25, 22:24, 18:14, 14:20)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Асен Великов, Чавдар Костов, Йордан Минчев, Куон Чийтъм, Райън Райт (Венцислав Петков, Брендън Йънг, Джайълс Смит, Николай Леков)

КИЕВ БАСКЕТ: Кейси Шепърд, Максим Пустозвонов, Богдан Близнюк, Павло Крутоус, Максим Сандул (Малик ДИме, Киндал Хил, Вячеслав Петров, Юри Кондраков)