Арда (Кърджали) с първи успех във волейболната Суперлигата

Тимът на Арда (Кърджали) записа първа победа за новия сезон в Суперлигата при мъжете. Волейболистите на Иван Халачев се наложиха като гости над Славия (София) с 3:1 (25:16, 25:15, 14:25, 25:23) в двубой от трети междинен кръг, изигран в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

След този успех състезателите от родопския град са осми с 3 точки (1 победа, 2 загуби), "белите" са 11-и с 0 точки, един спечелен гейм (3 поражения).

След бързи два гейма за Арда, в третия домакините поведоха с 14:4 и 16:7 и намалиха пасива си на 1:2 гейма. В решителната четвърта част кърджалийци бяха равностойни с противника на моменти, но  успяха да наложат волята си и да вземат първите си три точки.

В следващия кръг Арда среща Черно море у дома, а Славия гостува на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Двубоите са на 2 ноември (събота).

СЛАВИЯ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 1:3 (16:25, 15:25, 25:14, 23:25)
СЛАВИЯ: Стилян Асенов, Апостол Боянов, Милан Миланов, Васил Николов, Стивън Димитров, Николай Захариев - Димитър Механджийски-либеро (Виктор Недялков, Борислав Николов, Мирослав Тодоров)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
АРДА: Владимир Лобутов, Дейвид Кръстев, Невен Нешев, Александър Илиев, Васил Атанасов, Венцислав Трифонов - Владислав Лукаревский-либеро (Христо Петков, Димо Димов, Атанас Цветанов)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.