Реал Сосиедад пропусна да се изравни с Барселона

Отборът на Реал Сосиедад допусна домакинско поражение с 1:2 от Леванте в мач от 11-ия кръг на Примера дивисион. “Синьо-червените” удариха през първото полувреме, а след почивката успяха да защитат трите си точки. Ако сансебастианци бяха спечелили днес, щяха да се изравнят по точки с лидера Барселона, който е с мач по-малко.

Първото полувреме на “Аноета” беше изпъстрено с много добри голови положения и за двата отбора. В седмата минута Хосе Моралес напредна отдясно и подаде към Борха Майорал, който от точката на дузпата шутира над гредата. При следващата атака Моралес пропусна сам срещу вратаря. В 23-ата Начо Монреал изпусна. Минута по-късно гостите от “Сиутат де Валенсия” откриха резултата след чудесна контра, дирижирана с по едно докосване. Мелеро изведе Енес Барди, който се разписа лице в лице срещу вратаря - 0:1. В 40-ата Барди нацели напречната греда с далечен удар. При добавката Майорал отбеляза за 0:2.
В 47-ата Вилиан Жозе върна един гол с шут със завъртане от 13 метра. През второто полувреме "чури урдин" натиснаха, но валенсианци показаха, че могат и да се защитават добре.