Валенсия и Севиля взеха по точка в интригуващ мач

Отборите на Севиля и Валенсия направиха 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига, донесъл много емоции. Лукас Окампос откри в 45-ата минута, а Рубен Собрино изравни в 81-ата.

“Прилепите” започнаха по-агресивно и по-често атакуваха вратата на съперника. В 16-ата минута Максимилиано Гомес стреля прекалено високо. В 20-ата Канг-Ин Лий пропусна много добро положение, насочвайки над гредата. Минута по-късно Лукас Окампос заложи на силата при удара и не уцели вратата. До края на полувремето и двамата треньори бяха принудени да извършат смени поради контузии след травмите на Серхио Ескудеро и Франсис Коклен. В третата добавена минута гостите от "Рамон Санчес Писхуан" откриха резултата. Фернандо подаде към връхлитащия Окампос, който фронтално шутира от 17 метра, а вратарят Яспер Силесен нямаше добра видимост и не реагира - 0:1.
В 49-ата Томаш Вацлик възхити със спасяване след хубав изстрел на Макси Гомес. Момчетата на Юлен Лопетеги контролираха топката, но пропуснаха да решат спора с втори гол. В 81-ата минута Рубен Собрино изравни след статично положение. Дани Парехо центрира и Собрино се разписа с глава с фино диагонално насочване за 1:1.