Мартин Мечкаров с два поредни успеха в Чехия

Българският волейболистМартин Мечкаровпродължава успешното си представяне в чешката Екстралига. Посрещачът и неговият Ижхострой (Чешке Будейовице) записаха два поредни успеха в първенството - срещу съставите на Блек Волейс (Бескиди) и Бърно.

В неделя воденият от Рене Дворак тим се наложи над Блек Волейс (Бескиди) с 3:1 (25:22, 25:22, 18:25, 25:19) в изтеглен мач от 8 кръг.

Мечкаров се отчете с 8 точки в срещата (2 аса, 67% в атака). Най-резултатни бяха Радек Мах и Петр Михалек с по 12 точки (6 блокади) (1 ас, 2 блокади). За съперника Лука Бабич бе над всички с 19 точки (3 аса, 1 блокада)

Доста по-драматичен бе двубоят от четвърти кръг срещу Волейбол Бърно, приключил 3:2 (20:25, 23:25, 25:16, 26:24, 16:14). Ижхострой направи пълен обрат, завръщайки се след два загубени гейма. Оспорван до края бе и тайбрекът. Българският състезател и съотборниците му изоставаха в решителните моменти - след 11:13 серия от две точки доведе до изравняване на резултата. Последваха напрегнати минути, но в крайна сметка чешкият шампион успя да вземе своето и да се поздрави с победата.

Бившият играч на Тетевен Волей и Добруджа 07 записа 11 точки на сметката си(1 ас, 1 блокада). Топреализатор бе Марек Шотола с 25 точки (1 ас, 3 блокади), Петр Михалек добави15 точки (4 аса, 1 блокада). За Бърно Даниел Римал се разписа с 23 точки (2 аса, 1 блокада)

Така Ижхострой заема втората позиция в класирането с11 точки (4 успеха, 1 поражение), противникът е на петото място със 7 точки (2 победи, 2 поражения)

В следващия кръг Мечкаров и съотборниците му срещат Злин, а Бърно - Дукла (Либерец). Срещите са на 2 ноември (събота).