Бордо е на 1/8-финал за Купата на Лигата

Бордо загуби последните си два мача в Лига 1, но се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Лигата във Франция. Отборът на Пауло Соуза победи с 2:0 Дижон и вече чака следващия си съперник. Жирондинци поведоха рано с гол на Отавио в 8-ата минута след пас на Самуел Калу. През второто полувреме домакините направиха доста пропуски, но в самия край на мача стигнаха до второ попадение, дело на Никола де Превил.

Ним също е в следващия кръг, след като елиминира втородивизионния Ланс. Ним спечели с категоричното 3:0, а гостите не оказаха почти никаква съпротива. Шейх Сене си вкара автогол в 8-ата минута, в 39-ата Тео Сент-Люс покачи на 2:0, а в 87-ата минута се разписа и Влатко Стояновски от дузпа.

Днес предстоят нови 8 мача от 1/16-финалите, а дербито е между Монако и Марсилия.