Десподов отново герой за Щурм (видео)

Кирил Десподов още веднъж показа, че се намира в блестяща форма. Българският национал отбеляза единия от головете за Щурм (Грац), който победи с 2:0 Капфенберг и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Австрия.

Десподов се разписа в началото на второто полувреме, а тимът му игра почти цял мач с човек по-малко заради червен картон на Анастасиос Авлонитис в 22-ата минута. Малко преди почивката домакините, които са на дъното във втора дивизия, пропуснаха дузпа.

Попадението е четвърто за Десподов с екипа на Щурм. Само преди няколко дни бившата звезда на ЦСКА-София разспипа Санкт Пьолтен с хеттрик за победата с 4:0. Днес той беше заменен в 67-ата минута от Хуан Домингес, а в добавеното време Беким Балай наказа грешка в защитата на Капфенберг и сложи точка на спора.

Следващият мач на тима, воден от Нестор Ел Маестро, е на 2 октомври срещу участника в групите на Лига Европа Волфсбергер. В момента Щурм е на пето място в Бундеслигата.