Черно море Тича с първа победа за сезона

Отборът на Черно море Тича (Варна) записа първа победа през сезон 2019/2020 в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 93:79 (17:21; 29:19; 28:17; 19:22) в последния двубой от програмата на IV кръг.

Николай Георгиев беше най-резултатен за победителите – 24 точки, Джеймс Гавин добави 19 точки, а Симеон Илиев и Цветомир Куртев приключиха съответно с по 13 и 12 точки.

Стейвиън Алън се отличи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 10 борби, а Шакийл Калхун и Александър Матушев се отличиха съответно с по  и 14 точки.

Първата четвърт бе равностойна, като след нея гостите от Ямбол имаха преднина от четири точки – 21:17, но след това „моряците“ поеха пълен контрол върху събитията на терена и в следващите две части си подсигуриха комфортна преднина – 74:57 след 30 минути игра.

В заключителните десет минути баскетболистите на Черно море Тича успяха да поддържат комфортния си аванс без особени проблеми и се поздравиха с крайния успех – 93:79.