Лудогорец подобри рекорд след нов успех в efbet Лига (видео)

Лудогорец надигра с 2:0 като гост Царско село в мач от 14-ия кръг на efbet Лига и подобри клубния си рекорд за поредни шампионатни срещи без допуснат гол - 8. Якуб Шверчок откри резултата в 21-ата минута, а в 56-ата Джордан Икоко удвои.

Шампионите можеха да спечелят далеч по-убедително, но направиха куп пропуски, а на два пъти и гредите спасиха домакините след удари на Дан Битон и Талеб Тауата.

Разградчани можеха да открият резултата още преди да са изтекли две минути. Битон бе изведен отляво и центрира по земя. Хашев опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата. Пласид обаче успя да избие. Последва добавка на Шверчок от 3-4 метра, но тя срещна тялото на играч от домакините.

71 Царско село - Лудогорец 71 Царско село - Лудогорец

Царско село отговори с бомбен шут на Карачанаков в 4-ата минута, който профуча над напречната греда.

Към средата на полувремето Лудогорец заигра по-напористо в предни позиции, което даде резултат в 21-ата минута. Тогава Анисе отне топката в половината на разградчани и подаде към Жоржиньо. Крилото преодоля с дрибъл 30-40 метра, след което изведе Шверчок. Таранът стреля с десния крак в далечния ъгъл, а топката се отклони в гредата и влетя в мрежата на домакините - 1:0 за разградчани.

Само 120 секунди по-късно Битон овладя пред наказателното поле на Царско село и отправи много добър шут с левия крак, който срещна напречната греда.

В 28-ата минута Дяков изведе Чибота сам срещу Пласид, крилото опита да прехвърли стража, но не уцели вратата.

В заключителните секунди на първото полувреме Царско село получи право да изпълни фаул. Карачанаков центрира към непокрития Кавдански, който стреля от десетина метра, но прати топката право в ръцете на Пламен Илиев.

Първото по-интересно положение през втората част отново бе пред вратата на домакините. В 50-ата минута Битон пусна към Икоко, който намери непокрития Жоржиньо, но нападателят на орлите не уцели топката на 3-4 метра пред противниковата врата. Три минути по-късно Карачанаков стреля от фаул, но Илиев боксира.

В 56-ата минута Лудогорец отбеляза втори гол. Жоржиньо изведе Икоко зад гърба на домакинската отбрана, а десният бек вкара след техничен удар по земя под плонжа на Пласид за 2:0.

Три минути по-късно Битон шутира опасно от фаул, а Пласид плонжира и изби. В 68-ата минута гостите пропуснаха поредна възможност за ново попадение. Битон пусна към Шверчок, който шутира от 15-16 метра, но вратарят на Царско село спаси. Секунди по-късно Тауата шутира от 17 метра в лявата греда.

В 70-ата минута Шверчок направи по-трудното и не успя да вкара от два метра на празна врата след пас на Жоржиньо.

До края на мача домакините опитаха да застрашат малко повече противниковата врата, но удари на Венци Керчев не намериха целта.

От своя страна Лудогорец на няколко пъти имаше много добри възможности да покачи резултата, но Пласид се оказа последна преграда пред Битон и Тауата.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 0:2