ОКС видя сметката на агонизиращия Голдън Стейт

Оклахома Сити постигна първата си победа за сезона в НБА, след като разби неузнаваемо слабия тим на Голдън Стейт със 120:92. Уориърс бяха далеч от най-добрите си дни и не поведоха нито веднъж за всичките 48 минути, записвайки второто си поражение в два мача, след като в дебютния си двубой за сезона отстъпиха на Лос Анджелис Клипърс у дома.

Липса на какъвто и да е синхрон, потресаваща успеваемост в стрелбата от игра и множество грешки доведоха до загубата на калифорнийци, които в един момент губеха с 42 точки разлика. Домакините бяха на другия полюс и играха със самочувствие и огромна лекота.

Стеф Къри завърши с 23 точки за Голдън Стейт, а Маркес Крис, Дреймънд Грийн и Ерик Паскал вкараха по 10 всеки. ДиАнджело Ръсел вкара само 6 точки, а в началото на второто полувреме скоропостижно бе дисквалифициран, след като си позволи да се развика в лицето на един от съдиите, претендирайки за нарушение.

Денис Шрьодер с 22 точки и Данило Галинари с 21 поведоха Тъндър, Шей Гилджъс-Аликзандър изигра нов отличен мач с 19 точки, 9 борби и 4 асистенции, а Терънс Фъргюсън и Крис Пол приключиха с 13 и 10 точки.