Атакуващата мощ на ПСЖ подчини Марсилия за едно полувреме (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен триумфира в Льо Класик, разгромявайки големия си съперник Марсилия с 4:0 на "Парк де Пренс" в сблъсък от 11-ия кръг на Лига 1. Всичките попадения паднаха още през първото полувреме. По две отбелязаха Мауро Икарди (10', 26') и Килиан Мбапе (32', 44'), а Анхел Ди Мария се отличи с асистенции за головете на французина, като изработи и първия на своя сънародник. Така гостите останаха без победа над парижани в последните 20 издания на голямото дерби на Франция.
Още в първите пет минути Ди Мария и Мбапе се отчетоха с пропуски. В 10-ата Жермен получи топката на точката за дузпа, но мощният му удар мина встрани от вратата. Секунди по-късно Ди Мария центрира към сънародника си Икарди, чийто удар с глава беше спрян от Стив Манданда. Нападателят обаче успя да се разпише при добавката си.
В 23-ата минута Мбапе с пета изведе Икарди сам срещу вратаря, но Манданда спаси неговия изстрел. Три по-късно аржентинецът все пак стигна до втория си гол в мача. Тогава той засече с глава чудесен прехвърлящ пас на Марко Верати. В 30-ата стражът на гостите изби опасен шут на Мбапе. В 32-ата обаче младият талант покачи на 3:0, когато след пас на Ди Мария нападателят прати топката в опразнената врата. В 44-ата аржентинецът изведе по перфектен начин Мбапе, който се възползва от това, за да отбележи второто си попадение за вечерта.
Втората част премина в по-спокойно темпо и първото сериозно положение в нея дойде едва в 71-ата минута, когато Мбапе и Икарди си размениха няколко подавания пред противниковата врата, но ударът на французина мина покрай нея. В 79-ата мощен шут от далече на Валентин Ронжие беше блокиран от Тиаго Силва. Последната по-интересна възможност в мача беше в 86-ата минута, когато силен удар на резервата Марли Аке профуча покрай вратата на Кейлор Навас.
След днешния успех ПСЖ е убедителен лидер в класирането с 27 точки, докато вторият Нант е с 19. Марсилия пък е седми с 16 пункта.

ПСЖ - МАРСИЛИЯ 4:0

1:0 Икарди (10')
2:0 Икарди (26')
3:0 Мбапе (32')
4:0 Мбапе (44')

ПСЖ: Навас, Дагба, Силва, Кимпембе, Бернат, Ерера, Маркиньос, Верати, Ди Мария, Икарди, Мбапе

Марсилия: Манданда, Сакаи, Камара, Чалета-Цар, Сар, Ронжие, Стротман, Лопес, Жермен, Бенедето, Пайе