Нюкасъл и Уулвс си разделиха по едно полувреме (видео)

Нюкасъл и Уулвърхамптън завършиха 1:1 на "Сейнт Джеймсис Парк" в двубой от 10-ия кръг на Премиър лийг. Двата отбора си разделиха по едно полувреме и логично не се победиха. Джамал Ласелс (37') изведе "свраките" напред, а Джонатан Кастро (73') изравни. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Шон Лонгстаф получи червен картон в 82-рата минута.

Федерико Фернандес започна за първи път като титуляр в Премиър лийг през този сезон. Фабиан Шер не попадна в групата заради контузия. Андрю Керъл също пропусна срещата заради травма.  Нуно Еспирито Санто бе направил пет промени в сравнение с мача със Слован (Братислава) през седмицата. Рубен Невеш, Диого Жота, Джони Кастро, Леандер Дендонкер и Адама Траоре се завърнаха сред титулярите.

Нюкасъл бе по-активният отбор преди почивката. В 34-тата минута Алмирон бе изведен добре от Шон Логстаф, но си поведе лошо топката, след което успя да нанесе удар, но той премина встрани от вратата. Три минути след това "свраките" поведоха в резултата, след като Ласелс засече с глава добро центриране на Фернандес отдясно.

Full time at St. James’ Park: Newcastle United 1 - 1 Wolves. #NEWWOL

pic.twitter.com/mTW9kOx8i4

— Football Tweet (@Football__Tweet)

October 27, 2019

/>През второто полувреме ролите се размениха и "вълците" търсеха изравнително попадение, докато Нюкасъл разчиташе на контраатаки. Жота пропусна добра възможност с глава, а в 64-тата Дубравка спаси нов негов удар.

Логичното се случи в 73-тата минута, когато Дубравка не изби добре едно центриране отдясно на Дохърти, топката отиде на крака на Каатро, който изравни резултата. Едва след изравнителното попадение Нюкасъл се активизира, но този порив бе пресечен в 82-рата минута, когато Шон Лонгстаф получи директен червен картон заради опасно влизане срещу Рубен Невеш.

В добавеното време Дохърти пропусна страхотна възможност да донесе трите точки на "вълците".