Ман Юнайтед изигра отличен мач срещу Норич и излезе седми

Манчестър Юнайтед постигна едва третата си победа от началото на сезона, след като в 10-ия кръг се справиха с Норич с 3:1. Гостите бяха притиснати от възможността дори да се озоват в зоната на изпадащите при определено стечение на обстоятелствата, но не оставиха съмнение в своето превъзходство и заслужено триумфираха.

Попаденията отбелязаха Скот Мактоминей в 21-ата, Маркъс Рашфорд в 30-ата и Антони Марсиал в 73-ата, като последните двама пропуснаха и две дузпи през първото полувреме.

От самото начало на срещата Манчестър Юнайтед успя да овладее топката и да наложи териториално преимущество, което доведе до една сериозна опасност. Удар на Антони Марсиал с глава от близо бе избит от самата голлиния, а в последвалото разиграване след корнера грешка на бранител в жълто позволи на Скот Мактоминей да го изпревари и с много точен удар не остави шансове на Тим Крул. Това бе и рекорден гол номер две хиляди за “червените дяволи” във Висшата лига.

В 24-ата минута бе отсъдена дискусионна дузпа за нарушение на Бен Годфри за нарушение срещу Даниел Джеймс, който нахлуваше опасно в наказателното поле. В последвалото изпълнение обаче Маркъс Рашфорд изпълни много слабо наказателния удар и Тим Крул спаси. Само две минути по-късно обаче отново Джеймс изведе отлично при една контраатака Рашфорд, който този път не сгреши и покачи на 2:0.

Само няколко минути по-късно английския национал отново бе в центъра на вниманието, след като проби отлично по лявото крило, навлезе в пеналта, но Крул отрази удара.

В 38-ата минута Тод Кантуел отправи опасен удар извън наказателното поле, но Де Хеа отрази.

Само минута по-късно топката попадна във Фред на границата на наказателното поле, той отправи удар, който отскочи от ръката на Кантуел. Съдията отсъди втора дузпа в полза на Юнайтед с помоща на VAR. Зад топката този път застана Марсиал, който стреля в левия ъгъл за вратаря, но Тим Крул отново спаси.

Само минута след началото на втората част Норич пропусна най-доброто си положение в срещата до този момент. Кени Маклийн проби по дясното крило, подаде отлично на Теему Пуки в наказателното поле, но финландецът стреля покрай вратата.

В 53-ата минута Даниел Джеймс подаде успоредно на наказателното поле, там защитик се засуети и позволи на топката да попадне в Марсиал, но ударът му бе спасен от стража на домакините.

В следващите минути стабилна игра на домакините в тяхната третина в комбинация с няколко неточни отигравания от страна на играчите на Солскяер прекъснаха обещаващи на пръв поглед атаки на “червените дяволи”.

72-ата минута Онел Ернандес отправи опасен удар, но Де Хеа спаси. В ответната атака  няколко паса отлични паса между Рашфорд и Марсиал изведоха последния в наказателното поле и той отбеляза с елегантно с копване над вратаря.

88-ата минута Онел Ернандес отне на Мактоминей в средата на терена, след което напредна отлично през няколко от защитниците на Юнайтед, навлезе в наказателното поле и отбеляза със силен удар (1:3). Два минути след това отново Ернандес стреля, но топката премина покрай вратата.

В 94-ата минута Лингард, който се появи като резерва, изведе Мейсън Грийнууд абсолютно сам срещу Крул, но младият нападател стреля слабо в тялото на холадския страж. Това бе и последното действие в срещата.

По този начин Манчестър Юнайтед се изкачи до седмото място с 13 точки, а техните гости все още 19-и със седем. В следващият кръг "червените дяволи" са гости на Борнемут, а Норич гостува на Брайтън.