Гранада пак прескочи всички и е на върха, Бетис е сред изпадащите (видео)

Отборът на Гранада отново оглави временното класиране в Ла Лига след минимален успех с 1:0 над гостуващия Бетис в двубой от десетия кръг. Алваро Вадийо реализира единствения гол в 61-ата минута, наказвайки бившия си тим. “Рохибланкос” се възползваха от отложения мач Барселона - Реал Мадрид и се качиха на първата позиция. Баломпие продължава с неубедителното си представяне е на 18-ото място.
През първото полувреме играта беше равностойна и с малко голови ситуации. Андрес Гуардадо и Хави Гарсия бяха най-близо до попадение за гостите от Севиля. Андалуският тим можеше да се разпише чрез Дарвин Мачис и Рамон Азеез.
В 56-ата Аиса Менди получи топка на страхотна позиция - сам на втора греда. Играчът на гостите стреля с плонж и насочи кълбото прекалено високо. В 60-ата “червено-белите” отбелязаха след съмнения за нарушение срещу Гуардадо. Получи се скоростна комбинация, при която бившият играч на Баломпие реализира с удар от 13 метра, изпреварвайки своя пазач - 1:0. Две минути по-късно Азеез нацели греда в опит да удвои резултата. В 87-ата Серхио Каналес нацели напречната греда след хубаво изпълнение от пряк свободен удар.