Каляри не загуби на пореден стадион в Италия

Отборът на Каляри продължи силното си представяне на чужд терен и днес си тръгна с точка от визитата на Торино в двубой от 9-ия кръг на Серия “А” - 1:1. Нахитан Нандес вкара за сардинци с мощен удар от воле в 40-ата минута, но в 69-ата влезлият като резерва Симоне Дзадза изравни след подаване на Андреа Белоти.

По този начин Каляри все още няма загуба при гостуване в шампионата, като постигна две победи и два “хикса”. При успех доскорошните съотборници на Кирил Десподов даже можеха да изместят Наполи от четвъртото място, след като тимът на Карло Анчелоти се препъна срещу СПАЛ 2013 - 1:1. За последно Каляри загуби преди почти два месеца.

Торино пък е на другия полюс, тъй като не е побеждавал от месец насам, когато надви Милан с 2:1. В последните четири кръга “биковете” стигнаха само до 2 точки.

През идната седмица Каляри ще играе последователно с Болоня и Аталанта, а на Торино задачата е доста по-трудна - мачове срещу Лацио и Ювентус.