Болоня прекъсна негативната си серия и "закотви" Сампдория на последното място

Болоня спечели с 2:1 домакинството си на Сампдория в среда от деветия кръг на италианското футболно първенство.

Така възпитаниците на Синиша Михайлович прекъснаха серия от пет поредни мача без успех и с 12 точки се изкачиха на десетото място в подреждането. Гостите от Генуа останаха без актив и след петото си гостуване за сезона, а с общо 4 точки остават на последната позиция.

Родриго Паласио откри резултата на "Ренато Дал'Ара" в 48-ата минута, когато засече от границата на наказателното поле подаване по тревата от дясно на Роберто Сориано.

Сампдория изравни четвърт час по-късно с хубав удар от 22 метра на Маноло Габиадини. Гостите опитаха да стигнат до обрат и до първи успех под ръководството на новия си наставник Клаудио Раниери, но вместо това получиха нов гол в 78-ата минута, когато Матиа Бани засече отблизо центриране от корнер.