Първа победа, и то каква! Спартак на Тедеско разгроми Локомотив (видео)

Спартак (Москва) най-после сложи край на серията си от 6 мача без победа в шампионата. "Червено-белите" сразиха Локомотив (Москва) с 3:0 и нанесоха най-тежката загуба на "железничарите"през настоящия сезон. Успехът е първи за Спартак под ръководството на новия наставник Доменико Тедеско, а в двата мача, откакто дойде бившият наставник на Шалке 04, отборът не е допуснал попадение.

Всички голове в столичното дерби паднаха след почивката. Есекиел Понсе откри в 57-ата минута с красив прехвърлящ удар, а другите попадения във вратата на Гилерме вкара шведът Джордан Ларсон. Синът на Хенрик Ларсон се появи като резерва и в разстояние на две минути довърши Локомотив.

Локо беше в много силна форма преди този мач, а в средата на седмицата беше близо до това да шокира Ювентус насред Торино в Шампионската лига. Тимът на Юрий Сьомин обачче хвърли много сили срещу "Старата госпожа" и днес рухна през второто полувреме.

Едер и Алексей Миранчук водеха атаката на Локомотив, а за Спартак в предни позиции започнаха Понсе, Андре Шюрле и Лоренсо Мелгарехо. Още от първите минути си пролича, че гостите ще разчитат на контраатаки. При една от тях Наил Умяров центрира към Шюрле, а германецът нацели гредата.

Малко по-късно Жоао Марио можеше да се разпише за Локо, но Александър Максименко спаси удара му. Стражът на Спартак се справи блестящо и след шут на Миранчук в 32-ата минута. В края на полувремето двата тима се изнервиха, но реферът Алексей Есков бързо охлади страстите с с три жълти картона.

Веднага след подновяването на играта отново Миранчук пропусна добра възможност за "железничарите". В 55-ата минута Тедеско смени Шюрле с Ларсон, а в 57-ата Спартак поведе. Зелимхан Бакаев пусна хитър пас към Понсе, а той прехвърли неразчетено излезлия Гилерме с дебютния си гол в РПЛ.

Локомотив се принуди да рискува и хвърли повече хора в атака, а това беше добре дошло за спартаковци. В 79-ата минута резервата Роман Зобнин комбинира с Бакаев, той центрира към Ларсон и нападателят намери близкия ъгъл на вратата. В 81-ата след нова контра Бакаев записа трета си асистенция, а Ларсон вкара своя втори гол в мача за крайното 3:0.

Локомотив пропусна да се изравни с водача в класирането Зенит и дело втората позиция с Ростов на Ивелин Попов. Спартак даде индикации, че тръгва нагоре и се придвижи на шесто място в класирането, но на цели 8 точки зад петия ЦСКА (Москва).