Зенит нямаше проблеми в Самара (видео)

Шампионът Зенит победи като гост Криля Советов с 2:0 и ще остане начело и след 14-ия кръг в Премиер лигата, независимо от резултатите в останалите мачове. Юрий Жирков откри резултата в 28-ата минута с мощно воле, а буквално в последната секунда Артьом Дзюба завърши перфектна контраатака, организирана от Сердар Азмун.

Питерци не оставиха никакви съмнения в презъзходството си и през цялото време доминираха. Криля Советов имаше солидна подкрепа от трибуните на "Самара Арена", но футболистите на Миодраг Божович не успяха да се противопоставят на гранда от Санкт Петербург.
Далер Кузеяв и Себастиан Дриуси пропуснаха положения за Зенит в началото. Гредата също попречи на аржентинеца да се разпише, но това стори Жирков в средата на полувремето. Ветеранът проследи полета на отклонена от защитник на домакините топка след центриране на Вилмар Бариос и с безкомпромисен удар от въздуха я заби под гредата.

През втората част единствено блестящите намеси на Сергей Рижиков запазиха интригата. Стражът на Криля Советов отрази опасни изстрели на Жирков и Азмун. В 86-ата минута самарци стигнаха до единствената си голова ситуация, но Александър Гацкан прати топката над вратата.

Дълбоко в добавеното време Азмун се измъкна от двама противникови играчи, напредна и пусна перфектен пас към Дзюба. Таранът на Зенит имаше достатъчно време да се прицели и да разстреля Рижиков.

Това е трета поредна победа за Зенит, който вече има 32 точки - с три повече от Ростов и Локомотив (Москва), който днес загуби от Спартак (Москва). Криля Советов също беше в серия от три победи, но след днешното поражение остана на -о място с актив от 17 точки.