Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Червен картон провали Валенсия в Памплона (видео)

Осасуна спечели с 3:1 срещу Валенсия в последен мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Домакините от Памплона изоставаха в резултата след четвърт час игра, но бяха улеснени от червения картон на Родриго в 29-ата минута, който им позволи да играят повече от час с човек повече.

Точно Родриго изведе "прилепите" напред в резултата в 14-ата минута, но след червения си картон за удар без топка постави съотборниците си в много трудна ситуация. Осасуна се възползва много бързо от това и в 34-тата минута Ойер Санхурхо изравни с глава.

Още с началото на второто полувреме домакините поставиха под сериозен натиск съперника си и Рубен Гарсия, отново с глава, вкара за 2:1 в 48-мата минута.

Крайното 3:1 бе оформено от Первис Еступинан 10 минути преди края. Така Осасуна продължава да няма загуба ан своя "Ел Садар" след завръщането си в елита.

С победата тимът от Памплона събра 14 точки и заема девето място, докато Валенсия е на 12-а позиция с 13 пункта.

В следващия кръг Осасуна ще гостува на друг от новаците - Майорка, а на Валенсия предстои домакинство на Севиля.