Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Балкан взе дербито срещу Рилски

Шампионът Балкан (Ботевград) взе дербито на кръга с Рилски спортист (Самоков) и продължава без загуба в НБЛ след успех с 85:83. “Зелено-белите” грабнаха втора важна победа в рамките на няколко дни, след като по-рано през седмицата изненадаха един от фаворитите в Купата на ФИБА Европа - руския Енисей (Красноярск). Играчите на Йовица Арсич имат пълен актив от 4 победи след 4 мача в родното първенство, докато съперниците им от Самоков са с 3-1, допускайки първо поражение днес. Дайшон Найт с 18 точки и 7 асистенции бе най-резултатен за победата на Балкан, Марко Радонич вкара 11 точки, а Джордан Калахан, Димитър Димитров, Станислав Цонков и Кени Хол останаха с по 8 точки всеки. Единствено Ивко Ивков не успя да запише точков актив от общо десетимата баскетболисти, които Арсич използва в днешната среща. След равностойно начало гостите от Самоков бяха тези, които успяха да се откъснат напред и да поведат с 15:24 след една част. Рилецо продължи да води в резултата и през цялата втора четвърт, която приключи с минимален аванс за играчите на Людмил Хаджисотиров - 39:43. Серия от 9-3 рано през второто полувреме даде на Балкан преднина от 48:46, а след това дойдоха далеч по-добри минути за домакините, които намериха правилния ритъм и обърнаха нещата изцяло в своя полза за 63:55 преди финалната десетка. Последната четвърт донесе и първата двуцифрена разлика за ботевградчани, но самоковци намериха сили да се върнат в мача и половин минута преди неговия край бяха само на две точки от съперника при 85:83, но така и не успяха да сътворят нов обрат. Ксавие Джонсън вкара 19 точки за Рилски, докато Йордан Бозов се включи с 11 от пейката. СТАТИСТИКА