Шефилд остава непобеден като гост, след като не се даде и на Уест Хам (видео)

Доброто представяне на Шефилд Юнайтед продължава и "остриетата" останаха непобедени като гост в Прммиър лийг и след визитата си на "Лондон Стейдиъм", завършвайки 1:1 с Уест Хам. Робърт Снодграс (44') даде преднина на "чуковете" точно преди почивката, но Лис Мусе за втора поредна седмица се превърна в герой за Шефилд, след като изравни резултата в 69-ата.

Уест Хам владееше топката повече през първото полувреме, но по-чистите възможности пропускаха гостите. Макголдрик и Робинсън обаче не успяха да реализират от чисти позиции. В самия край на първото полувреме "чуковете" нанесоха своя удар. Едно дълго подаване напред от Роберто не бе пресечено от О'Конъл и топката стигна до Ярмоленко, който изведе Снодграс. Последният напредна и стреля покрай Дийн Хендерсън.

В 54-тата минута Кресуел изчисти от голлинията удар на Балдок, а 1/4 час по-късно Шефилд заслужено стигна до равенството. Стивънс свали с глава към Мусе, който стреля от въздуха, пращайки топката в далечния ъгъл.

След този гол Уест Хам се опита да стигне до победата, но Кресуел и Ярмоленко пропуснаха две добри възможности, а удар на Снодграс срещна гредата.

Двата отбора имат по 13 точки след 10 мача.