Ювентус прекъсна победната си серия след куп пропуски (видео)

Отборите на Лече и Ювентус завършиха наравно 1:1 на "Виа дел Маре" в мач от 9-ия кръг на Серия “А”. И двете попадения паднаха от дузпи, а техните автори бяха Пауло Дибала (50’) и Марко Манкосу (56’). Това реми сложи край на победната серия на "Старата госпожа", която имаше 7 поредни успеха във всички турнири. Тимът трябва да съжалява, че не си тръгна с трите точки, след като отправи 25 удара по посока на противниковата врата, но почти всички от тях бяха неточни. В срещата не взе участие суперзвездата на гостите Кристиано Роналдо, който получи почивка от Маурицио Сари.
Още във 2-ата минута Зан Махер отправи удар от границата на наказателното поле, който обаче беше спасен от Войчех Шчесни. В 8-ата изстрели на Фредерико Бернардески и Пауло Дибала бяха блокирани от противникови играчи. Веднага след това от Ювентус претендираха за дузпа за фаул срещу Емре Джан, а междувременно Лече организира контраатака, но шутът по земя на Кума Бабакар беше прекалено слаб и не затрудни Шчесни. В 13-ата Данило също падна в наказателното поле, но съдията отново не отсъди дузпа. В 15-ата удар по земя на Алекс Сандро излизаше в аут, но Гонсало Игуаин засече топката и я прати в противниковата мрежа. Попадението обаче веднага беше отменено заради засада на аржентинеца. В 22-ата именно негов шут мина покрай гредата. В 25-ата сънародникът му Дибала също не нацели вратата. Малко след това Габриел едвам изби друг негов изстрел. В 29-ата пореден шут на Дибала мина профуча покрай вратата. В 42-ата от добра позиция Бернардески прати топката в аут.
Още в самото начало на втората част Ювентус получи правото да изпълни дузпа. Това стана след изпълнение на корнер, когато Джакопо Петричоне фаулира Миралем Пянич на границата на наказателното поле. Съдията прегледа ситуацията чрез ВАР и прецени, че нарушението е в пеналта. Така Дибала застана на 11 метра от вратата и с хладнокръвен удар откри резултата за гостите в 50-ата минута. В 55-ата Шчесни изби силен шут на Манкосу, но секунди след това Матайс де Лихт игра с ръка в собственото си наказателно поле. Това значеше само едно - нова дузпа, но този път за домакините. Манкосу се зае да я изпълни, като я превърна в гол за 1:1.
В 62-ата Бернардески преодоля вратаря, но ударът му срещна страничната греда. Лошите новини за Маурицио Сари продължиха в 65-ата минута, когато Пянич принудително беше заменен от Сами Кедира заради болки в бедрото. В 67-ата Шчесни спаси удар с глава на Марко Калдерони. В 75-ата след изпълнение на пряк свободен удар Леонардо Бонучи изскочи сам срещу вратаря, но ударът му мина над вратата. В 77-ата техничен изстрел на Дибала също се оказа неточен. При едно центриране в 83-ата Габриел и Игуаин се сблъскаха, като се наложи главата на аржентинеца да бъде бинтована. До края на мача с пропуски се отчетоха Де Лихт и Игуаин. Ювентус остава лидер в класирането с 23 точки, но още днес може да сдаде първата позиция на втория Интер. “Нерадзурите” са с 21 пункта и при победа над Парма тази вечер те ще оглавят таблицата. Лече пък са 16-и с актив от 8 точки.

ЛЕЧЕ - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Дибала (50' д.)
1:1 Манкосу (56' д.)

ЛЕЧЕ: Габриел, Мечариело, Росетини, Лучони, Калдерони, Петричоне, Тахцидис, Табанели, Манкосу, Фариас, Бабакар

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Сандро, Де Лихт, Бонучи, Данило, Пянич, Бентанкур, Джан, Бернардески, Игуаин, Дибала