Хофенхайм се справи с трети пореден съперник (видео)

Разигралият се тим на Хофенхайм записа трети пореден успех в Бундеслигата, след като надви Херта (Берлин) с 3:2 на “Олимпиащадион” в столицата. Допреди месец гостите бяха в незавидно положение на дъното, но вече са доста по-напред. През този период те надвиха още Байерн (Мюнхен) и Шалке 04.

Този следобед Хофе дръпна с 2:0 след голове Юрген Локадия (33’) и Андрей Крамарич (38’). Преди това Ведад Ибишевич беше ударил греда за Херта, а в заключителните секунди на първата част този малшанс имаше и Марко Груич.

Все пак настойчивостта на футболистите на Херта се отплати и те изравниха. В 55-ата Доди Лукебакио намали на 1:2 с красиво изпълнение от въздуха, в 69-ата Саломон Калу направи 2:2.

Берлинчани се хвърлиха да печелят двубоя, но в 79-ата минута бяха изненандани неприятно от Бенямин Хюбнер, който с глава вкара за 3:2 в полза на Хофенхайм.

След това гостите също удариха една греда - чрез Крамарич, но по-важното беше, че не се пропукаха в отбрана.