Последният в Бундеслигата дочака първа победа (видео)

Новакът Падерборн 07 постигна първата си победа за сезона, след като надигра гостуващия Фортуна (Дюселдорф) с 2:0 в мач от 9-ия кръг. Тимът обаче си остава на последно място, защото до днес имаше още само едно равенство. За съперника пък това е четвърто поражение в последните пет срещи.

Падерборн триумфира с два красиви гола. В 43-ата минута дебютиралият като титуляр Абделхамид Сабири заби впечатляващо попадение с далечен шут. В 64-ата пък Себастиан Шонлау вкара с глава за 2:0.

През идната седмица - в двубоите от втория кръг за Купата на Германия - Фортуна приема Ерцгебирге (Ауе), а Падерборн 07 гостува на Байер (Леверкузен).