Младите "боляри" с успехи в елитните групи

Убедителни победи без допуснат гол записаха младите надежди на  Етър в елитните U17 и U15 групи, които ги придвижиха в средата на класирането.

17-годишните разбиха с 4:0 Левски-Раковски, като всички голове паднаха след почивката. Етърци имаха добри положения и през първото полувреме.

Капитанът Светломир Събев откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стелиян Добрев. Христо Марков покачи на 2:0. Малко след това Мартин Ангелов отбеляза третигол, а Калоян Ненчев се разписа за крайното 4:0.

Тимът е вече на осмо място във временното класиране с 5 победи, 1 реми и 4 загуби, положителна голова разлика 23:21 и 16 точки. На 31 октомври от 14 ч. етърци гостуват на „Ботев” (Пловдив).

Чиста победа взеха и „болярите” в елитната U15 група. Те надделяха с 2:0 над плевенския Спартак 1919. Домакините бяха по-активният отбор през целия мач и заслужено стигна до успеха. И в тази среща головете дойдоха през втората част. Първото полувреме завърши с нулево равенство, като единственото положение бе пред вратата на плевенчани. Денис Мартинов излезе сам срещу Мартин Колев, но вратарят на гостите спаси удара му.

Етър поведе в 55-ата минута, когато Мартин Янков вкара директно от корнер – 1:0. В последната минута Денис Мартинов отбеляза второто попадение.

Успехът придвижи етърци на 9-ото място с 4 победи, 1 реми и 5 загуби, също положителна голова разлика 19:18 и 13 точки. На 31 октомври от 12 ч. е гостуването на Ботев (Пловдив).