Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Ростов отново настигна водачите (видео)

Ивелин Попов изведе тима с капитанската лента и игра цял мач за Ростов, който победи с 2:0 новака Сочи и се реваншира на феновете си за унизителната загуба с 0:6 от Зенит в миналия кръг. Роман Ерьоменко откри резултата в 41-ата минута, а в 79-ата след негов шут Елмир Набиулин си вкара автогол. По този начин отборът на Валерий Карпин се изравни по точки със Зенит и Локомотив (Москва) на върха в класирането преди останалите двубои от 14-ия кръг в Премиер лигата.

Попов по традиция действаше като вътрешен полузащитник, заедно с норвежкия национал Матиас Норман. На върха на атаката започна голмайсторът Елдор Шомуродов, подпомаган от Алексей Ионов, Ерьоменко и Хорен Байрамян. В състава на гостите личахаимената на Кристиан Нобоа, Ибрахим Цалагов, Антон Заболотний, Елмир Набиулин и Миха Мевля - все бивши футболисти на Зенит.

В 6-ата минута Ивелин Попов центрира от статично положение, а Мевля стреля неточно с глава. Малко по-късно българинът спря с нарушение Никита Бурмистров при контра на Сочи, но се размина без жълт картон. Попето беше много активен и в средата на полувремето негово подаване стигна до Шомуродов, но той не успя да отправи добър удар.

В 32-ата минута Ерьоменко шутира силно в страничната мрежа, отново след пас на Попов. В 38-ата Байрамян направи сериозен пропуск, но и реакцията на Сослан Джанаев заслужава похвали. Ростов обаче стигна до гол преди почивката, а Попето имаше участие и в тази атака. Родният халф центрира към Ионов, който свали топката за Ерьоменко и финландецът не сгреши.

През второто полувреме Сочи изглеждаше различно. В 52-ата минута гостите бяха близо до попадение, но Егор Бабурин отрази силен удар на Цалагов. Андрей Мостовой също тества стража на Ростов, а домакините все по-рядко атакуваха.

В 73-ата минута Сочи пропусна още едно положение - Бурмистров стреля с глава, но в аут. В 79-ата Ростов вкара второ попадение и си осигури победата. Ерьоменко се освободи и шутира, а топката се отклони от Набиулин и заблуди Джанаев - 2:0.

Малко преди края на редовното време Ивелин Попов извърши груб фаул и получи жълт картон.

Ростов събра 29 точки и се изравни със Зенит и Локо, които обаче имат мач по-малко. В следващия кръг Попето и компания ще имат тежко гостуване на Краснодар.