Алекс Колев и Ракув загубиха сблъсъка на новаците

Бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Берое Александър Колев игра половин час за Ракув (Честохова) при гостуването на ЛКС Лодз от 13-ия кръг на полската Екстракласа. Отборът на българина загуби с 0:2 и заема 11-о място в класирането.

Мачът беше дерби на двата новака в елитната дивизия. Ракув пристигна със самочувствие след двете поредни победи над Погон (Шчечин) и Шльонск (Вроцлав), но получи гол още в 7-ата минута, дело на Дани Рамирес. До почивката за ЛКС се разписа и Гуима (25').

Колев влезе в 63-ата минута на мястото на Камил Кошчелни, но не успя да помогне на тима си. Лукаш Секулски пък пропусна дузпа за домакините. Победата пък позволи на ЛКС да се измъкне от дъното и с актив от 11 точки да се изкачи на 14-ата позиция.