АЗ Алкмаар писа шестица на Астана

Холандският АЗ Алкмаар нанесе шокираща загуба с 6:0 на казахстанския Астана в двубой от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Гостите бяха с осакатен състав, като не можеха да разчитат на лидери като Марин Томаков и Рунар Мар Сигурьонсон, които бяха заменени съответно от Жалмукан и Мужиков.
Двубоят започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и започнаха все по-често да застрашават вратата на Ненад Ерич. Така се стигна до 39-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за АЗ Алкмаар за игра с ръка на Дмитрий Шомко.
Дузпата беше реализирана от Теун Коопмейнерс, а до края на полувремето името си сред голмайсторите записа и Мирон Боаду. Второто полувреме приличаше на първото в началото, а спадът в играта на Астана настъпи десетина минути преди края.
Келвин Стенгс направи 3:0 в 77-ата, а до края се отличиха отново Коопмейнерс (83-дузпа), Сугавара (85) и Идриси (90).