ЦСКА 1948 отупа Нафтата в дебюта на Йордан Юруков (галерия)

ЦСКА 1948 отнесе с 4:0 Нефтохимик в предпоследния мач от 13-ия кръг на Втора лига. Два гола в мрежата на "шейховете" мушна Андон Гущеров, който вече има 19 попадения на сметката си през сезона.

Гол добави и плеймейкърът на "червените" Васил Шопов, а Диян Молдованов порази собствената си врата за 4:0. Срещата в София беше дебют за новия старши треньор на ЦСКА 1948 Йордан Юруков, който наследи напусналия Петко Петков. Дебют за "червените" направи и специален състав от мажоретки, който подгря зрителите.

62 ЦСКА 1948 - Нефтохимик (Бургас)
Двубоят вървеше трудно за домакините до последната минута на първото полувреме. Тогава реферът Никола Петров отсъди спорна дузпа за ЦСКА 1948 заради игра с ръка на човек от стената при един фаул пред вратата на Росен Андонов. Гущеров не сгреши от бялата точка - 1:0.
В 70-ата минута Гуги, както го наричат запалянковците, беше изведен сам срещу стража - гол №19 за реализатора. Гардът на "шейховете" падна, а в 76-ата минута Шопов намери неподготвен Андонов - 3:0. Малко след това Молдованов оформи крайния резултат с автогол.