Рейнджърс отмъкна ценна точка от Порто (видео)

Порто не успя да победи Глазгоу Рейнджърс и мачът помежду им от третия кръг в група "G" на Лига Европа завърши 1:1. Луис Диас даде аванс на "драконите" в 36-ата минута, но малко преди почивката голмайсторът на гостите Алфредо Морелос изравни.

По този начин двата тима събраха по 4 точки - с две по-малко от водача в групата Йънг Бойс, който се наложи с 2:0 над Фейенорд. Холандците са последни в подреждането с 3 точки, но също имат реални шансове да продължат във фазата на директните елиминации.

Порто и Рейнджърс не се бяха срещали от сезон 2005/06, когато играха в Шампионската лига. Португалците останаха само с една победа срещу този съперник, но запазиха традицията да не губят на "До Драгао" в групите на Лига Европа.

Старши треньорът на Порто Серджо Консейсао пусна в атака Муса Марега и Зе Луиш, а неговият колега Стивън Джерард заложи в предни позиции само на Морелос.

Зе Луиш можеше да се разпише още в началото, но закъсня да засече хубаво центриране от десния фланг. Рейнджърс постепенно притъпи домакинския натиск и също организира няколко добри атаки. При една от тях Джеймс Травърниър шутира силно, но над вратата.

В 30-ата минута Алекс Телес стреля неточно от пряк свободен удар, в 33-ата Зе Луиш уцели гредата с глава, а малко по-късно Луис Диас пресече пас пред наказателното поле и с брилятно изпълнение направи безпомощен Алън Макгрегър. Гостите от Шотландия обаче успяха да се върнат в мача в края на полувремето, когато защитата на домакините изпусна Морелос и колумбиецът хладнокръвно вкара за 1:1.

През второто полувреме стражът на Порто Аугустин Маркесин попречи на Морелос да се разпише за втори път, но след това гостите бяха натикани в половината си и трябва да благодарят на Макгрегър за спечелената точка.

На 7 ноември двата отбора ще се изправят отново един срещу друг, но този път на "Айброкс".