И Ференцварош удари ЦСКА (М), един конкурент по-малко за Лудогорец (видео)

Руският гранд ЦСКА (Москва) на практика се прости с надеждите си да продължи напред в Лига Европа. В мач от група "Н" на турнира, в която е и Лудогорец, "армейците" отстъпиха с 0:1 у дома на Ференцварош и останаха последните в класирането без нито една точка. Унгарците пък се върнаха в битката за едно от двете челни места. Те имат 4 точки и са на трета позиция. Лидер след победата си с 1:0 в Разград е Еспаньол (7 т.), а Лудогорец е втори с 6 точки.

Роланд Варга вкара гола за Ференцварош в 86-ата минута след асистенция на Олександър Зубков. Гостите имаха голяма доза късмет, защото през цялото време се защитаваха, но измъкнаха победата при една от малкото си атаки.

След две загуби в първите си два мача и голова разлика минус 6, ЦСКА нямаше право на грешка срещу унгарския шампион. Освен това, "армейците" искаха да вземат реванш от Фради за отпадането с дузпи в КНК през сезон 1994/95. Мачът днес беше наблюдаван от ММА звездата Конър Макгрегър.

Старши треньорът на домакините Виктор Гончаренко промени схемата на игра и заложи на двама нападатели в лицето на Фьодор Чалов и Арнор Сигурдсон, а близо до тях действаха Никола Влашич и Иван Обляков. Наставникът на Ференцварош Серхий Ребров подреди своя тим в 4-4-3, с Токмак Нгуен, Франк Боли и Зубков в атака.

Двубоят започна с натиск на ЦСКА и далечни изстрели на Марио Фернандес и Обляков, които обаче не попаднаха в очертанията на вратата, пазена от Денес Дибуш. В 15-ата минута стражът на гостите направи важно спасяване след нов шут на Обляков.

Ференцварош имаше шанс да излезе напред в резултата в 18-ата минута, когато Нгуен се откъсна сам срещу Игор Акинфеев, но прати топката в аут. Последваха нови силни минути за ЦСКА и няколко сериозни пропуска на руснаците. Дибуш беше непробиваем, включително и след удар на останалия очи в очи с него Хьордур Магнусон.

И през второто полувреме картината на "ВЕБ Арена" не се промени. Гончаренко усили халфовата линия с включването на Кристиян Бистрович, но домакините продължаваха да пропиляват с лека ръка всяко положение, което създаваха. Отново Влашич и Обляков имаха изобилие от възможности да преодолеят Дибуш, но стражът на Ференцварош беше като стена.

В 86-ата минута Фради организира контра, при която Зубков не можа да матира Акинфеев, но топката се върна в него. Последва пас на украинеца към резервата Варга, който нямаше как да сбърка на празна врата - 0:1.