Монтана се върна към победите

Отборът на Монтана победи с 2:0 Струмска слава в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Тимът от Северозападна България се върна към успехите, след като в миналия си двубой загуби при визитата си на Локомотив (Горна Оряховица). Попаденията паднаха през втората част на срещата. Първо в 66-ата минута Галин Ташев центрира към наказателното поле, където Мирослав Антонов се освободи от двама защитници и прокара топката в мрежата. В края на мача пък Тасев вкара второ попадение. Антонов нацели гредата с мощен удар, при което топката попадна в крилото, който без да се бави я прати в във вратата за 2:0.

По този начин Монтана вече има 24 точки и заема трето място - толкова има и Локомотив (София), но “железничарите” са с мач по-малко. Струмска слава пък прекъсна серията си от две поредни победи и остава с 12 тпчки на 12-о място.

Монтана – Струмска слава 2:0 (0:0)
1:0 Мирослав Антонов (66)
2:0 Тони Тасев (86)