Тиаго напомни за най-добрите си дни и донесе успех на ЦСКА-София в контрола (видео)

ЦСКА-София надигра с 3:1 втородивизионния Кариана (Ерден) в контрола, която се проведе в Панчарево. Гостите откриха чрез Тодоров в 32-ата минута, но с две попадения на Тиаго (35, 72) червените осъществиха обрат. Крайното 3:1 оформи Али Соу, реализирал дузпа в 90-ата минута.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без удари към двете врати. Първата по-интересна ситуация бе в 17-ата минута. Тогава Евандро засече центриране от корнер с глава, но стреля покрай лявата греда.

В 22-ата минута Жеферсон преодоля трима противникови състезатели със самостоятелен пробив отляво и шутира опасно по земя, но в аут. Шест минути по-късно Пинто шутира от 22 метра, стражът на Кариана изби, а при добавката Тони Уот изпрати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

В 32-ата минута Кариана откри резултата при първата си по-сериозна атака. Гостите изпълниха бързо корнер, разиграха добре, след което последва центриране към Тодоров, който с глава простреля Черниаускас за 1:0. Радостта им обаче не бе дълга, тъй като само 180 секунди по-късно ЦСКА-София изравни. Автор на попадението стана Тиаго, разписал се с шут по земя от 22-23 метра.

През първите 15 минути на второто полувреме червените отправиха два изстрела чрез Уот и Пинто, но те преминаха високо над напречната греда.

В 72-ата минута ЦСКА-София осъществи първата си по-сериозна атака след почивката, която доведе до гол. Отабор върна към Тиаго, който вкара второто си попадение с удар от границата на наказателното поле.

Три минути по-късно и Али Соу можеше да се разпише, но шутът му от 17 метра профуча покрай лявата греда.

Към края на проверката червените увеличиха темпото и това доведе до ново попадение във вратата на Каирана. То падна в 90-ата минута, когато Греъм Кери нахлу отляво в наказателното поле и бе задържан за фланелката, а съдията отсъди дузпа. Али Соу се нагърби с изпълнението, пращайки топката в горния ляв ъгъл за крайното 3:1.

ЦСКА-СОФИЯ - КАРИАНА 3:1