Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Валенсия изпусна победата срещу Лил в добавеното време

Отборите на Лил и Валенсия не излъчиха победител в срещата помежду си от 3-ия кръг в група “Н” на Шампионската лига. Двубоят завърши при резултат 1:1, като гостите могат много да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Те поведоха в 63-ата минута с попадение на Денис Черишев, но в 95-ата минута Джонатан Иконе донесе точката на домакините.

Иначе мачът бе доста двуостър с положения и пред двете врати. В началото инициативата бе в ръцете на Лил и в 6-ата минута изстрел на Луис Араухо бе уловен от вратаря.

Валенсия пък отговори с шанс за Кевин Гамейро в 15-ата минута, но и той не успя да затрудни стража на съперника.

Последваха нови две добри възможности за французите. В 26-ата минута Бенжамен Андре стреля опасно с глава след цнтриране от корнер. След това в 40-ата минута Юсуф Язичи отправи красив далечен удар, но топката кацна на напречната греда.

Минута по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но след намесата на ВАР съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

През второто полувреме обаче Валенсия заигра по-добре и първо в 61-ата минута Максимилиано Гомес пропусна страхотен шанс сам срещу вратаря, а в 63-ата минута гостите стигнаха и до откриване на резултата. Те организираха бърза контраатака, Гамейро подаде за Черишев, който стреля във вратата за 0:1.

Лил обаче можеше бързо да възстанови равенството, като в 67-ата минута иконе отправи истински снаряд от над 25 метра, но Яспер Силесен спаси.

В 84-ата минута “Прилепите” останаха в намален състав, след като Муктар Диакаби си изкара втоир жълт и червен картон. Това помогна на Лил да организира мощен натиск и той даде резултат. В 5-ата минута на 6-минутното продължение една топка бе свалена към Иконе в наказателното поле, той овладя и технично се освободи, след което с мощен удар я прати под гредата за 1:1. Положението бе разгледано с ВАР заради съмнения за игра с ръка, но такава нямаше и голът бе зачетен, а Лил стигна до ценно реми.

Това бе първа точка в актива на французите, но те остават на дъното на класирането в групата. Валенсия пък е с 4 точки на 3-ата позииця.