Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Вихрен удари Балкан в Югозападната "Бундеслига"

Оложеният мач oт 11-ия кръг на Югозападна Трета лига между отборите на Вихрен (Сандански) и Балкан (Ботевград) се игра на градския стадион в Сандански, като домакините се поздравиха с победа с 1:0. Като цяло срещата премина с много голови положения пред двете врати. В 8-ма минута Бояджиев от гостите изскочи сам срещу вратаря на домакините Ферди Мюмюнов, стреля у него, кълбото бе избито и в добавката Кристиян Ковачев не успя на празна врата. В 17-та минута Александър Якимов уцели греда зад вратаря Дончев.

До края на полувремето пропуски за гостите направиха Кристиян Ковачев и Ивайло Цветанов. След почивката наставникът на Вихрен Здравко Лазаров извърши двойна смяна с цел да промени нещата на терена. В 52-ра минута Якимов бе повален от вратаря Дончев в наказателното поле и главния съдия Християна Гутева отсъди дузпа, която Методи Костов превърна в гол за 170 . До края на срещата Ивайло Цветанов от гостите на два пъти не успя от близо да огорчи стража на Вихрен . Веднъж и Методи Костов с глава отблизо не успя да прати топката в мрежата на Дончев.