Шампионите откриха сезона в НБА с трудна победа (видео)

Актуалният шампион в Националната Баскетболна Асоциация Торонто Раптърс стартира сезон 2019/20 с изключително трудна победа, след като се наложи при домакинството си на Ню Орлийнс Пеликанс със 130:122 (27:30; 29:31; 32:25; 29:31; 13:5) след продължение.

Паскал Сиакам изигра отличен двубой за „Динозаврите“ и допринесе с „дабъл-дабъл“ за успеха – 34 точки и 18 борби, а Фред Ванвлийт и Кайл Лаури добавиха съответно по 34 и 22 точки.

Брендън Инграм беше най-резултатен за гостите – 22 точки, Джош Харт приключи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 10 борби, а Джей Джей Ридик и Николо Мели вкараха съответно по 16 и 14 точки.

Баскетболистите на Ню Орлийнс започнаха силно двубоя и поведоха с двуцифрена разлика – 15:4 след по-малко от четири минути игра, но след това шампионите се съвзеха от лошото начало и стопиха изоставането си до само три точки след първата четвърт – 27:30.

Във втория период играта вървеше равностойно, но в определени моменти Пеликанс използваха по-добре шансовете си и това им позволи да съхранят крехката си преднина до почивката – 61:56.

Второто полувреме премина при постоянна размяна на надмощие, след като в третия период Торонто стигна до обрат – 88:86, но в заключителните 12 минути баскетболистите на Ню Орлийнс се добраха до равенството и пратиха мача в продължение – 117:117,

Допълнителните пет минути на двубоя започнаха с размяна на успешни атаки и към двата коша, но след това домакините от Торонто поеха пълен контрол върху събитията на терена, като отвориха преднина от 7-8 точки, която им подсигури и крайния успех – 130:122.