Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Байерн триумфира в зрелище с пет гола в Атина (видео+галерия)

Байерн (Мюнхен) продължава с безупречното си представяне в група “В” на Шампионската лига до момента. Германският шампион записа трета поредна победа, след като надделя с 3:2 като гост на Олимпиакос. Двата тима направиха хубав мач в гръцката столица, но гостите показаха по-голяма класа в завършващата фаза и стигнаха до успеха с попадения на Роберт Левандовски в 34-ата и 62-ата минута и на Корентен Толисо в 75-ата минута. За домакините пък се разписаха Юсеф Ел Араби в 23-ата и Гилерме в 79-ата минута.

Срещата започна с по-добра игра на гостите. В 6-ата минута изстрел на Хави Мартинес бе спасен от вратаря. Десет минути по-късно се откри и първата възможност пред Роберт Левандовски, който пропусна от добра позиция.

15 Олимпиакос - Байерн Мюнхен

Олимпиакос обаче също имаше своите шансове. В 18-ата минута шут на Гилерме пропусна целта. В 23-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. При едно центриране отляво на Константинос Цимакас Юсеф Ел Араби се извиси и стреля с глава, в първия момент изглеждаше, че Мануел Нойер е успял да спаси, но впоследствие системата на голлинията показа, че топката е преминала с целия си обем и съдията посочи центъра - 1:0.

Байерн обаче не се смути и в 34-ата минута се върна в мача. Хави Мартинес центрира в наказателното поле, там Левандовски с глава свали за Томас Мюлер, който нанесе страхотен удар от воле. Вратарят Жозе Са успя да спаси, но топката се озова в Левандовски, който отблизо не сгреши за 1:1.

В 39-ата минута гостите можеха да направят и пълен обрат. Филипе Коутиньо отправи страхотен изстрел към вратата на съперника, но над напречната греда.

Второто полувреме започна с отличен шанс за домакините, но Гилерме с глава пропусна да се разпише в 49-ата минута.

След това обаче Байерн взе инициативата и в 62-ата минута излезе напред в резултата. При едно центриране от корнер защитник изгуби дуела с Жером Боатенг във въздуха, топката стигна до Мюлер, който с глава я свали към Левандовски и полякът отблизо вкара втория си гол в срещата.

В 75-ата минута германците отбелязаха и трети гол. Корентен Толисо овладя пред наказателното поле и с красив шут не остави шансове на вратаря за 1:3.

Олимпиакос обаче не се предаде и в 79-ата минута върна интригата. Гилерме отправи далечен изстрел, който след рикошет излъга Мануел Нойер и се оплете в мрежата му за 2:3.

Силите на домакините обаче не стигнаха за нищо повече и Байерн се тръгна доволен от Атина, като вече има 9 точки и се откъсна ан върха на класирането в групата. Олимпиакос пък остава на дъното с 1 спечелена точка.