Сити се развихри срещу Аталанта, Стърлинг с хеттрик за 11 минути (видео)

Манчестър Сити отнесе Аталанта с 5:1 на "Етихад". Това е третата победа за отбора на Пеп Гуардиола в група С на Шампионската лига и той води еднолично с пълен актив.

Италианците поведоха в 28-ата минута след гол от дузпа на Малиновски. Това бе първият гол, който "гражданите" допускат от началото на турнира. Те обърнаха мача до 38-ата минута, когато вече водеха след две попадения на Серхио Агуеро. След почивката Рахийм Стърлинг реализира хеттрик в рамките на 11 минути.

Сити завърши мача с 10 човека, след като Фил Фоудън си изкара втори жълт картон осем минути преди края. Друга лоша новина за тима бе контузията на Родри, който бе заменен малко преди почивката.

Тимът на Гуардиола, който започна мача с трима в защита, за пореден път демонстрира колебания в отбрана. Грешка на Фернандиньо доведе до първия гол в мача. Бразилецът събори Иличич в наказателното поле и Малиновски бе точен от отсъдената дузпа.

В атака обаче нещата за “гражданите” бяха както обикновено отлични. С удар отблизо Агуеро изравни след центриране на Стърлинг. След това английският национал бе фаулиран за дузпата, с която Сити поведе. След почивката Стърлинг пое щафетата и при голмайсторите. Той първо завърши отлична комбинация, минала през Марез, Де Бройне и Фоудън. След това се възползва от подаване на Гюндоган, а за петия гол в мача му подаде Марез.

Фоудън, който започна като титуляр за втори път от началото на сезона, бе изгонен след два жълти картона в рамките на шест минути.