Дибала възкреси Юве в тежък мач с Локо (Москва) (видео+галерия)

Ювентус постигна изстрадана победа с 2:1 в домакинството си на Локомотив (Москва) от третия кръг в група “D” на Шампионската лига. Торинци не показаха особено блестяща игра и трябваше доста да се потрудят, за да вземат трите точки, правейки късен обрат. Пауло Дибала бе героят на вечерта, като отбеляза и двата гола за домакините в 77-ата и 79-ата минута. Преди това Алексей Миранчук бе извел гостите напред в 30-ата минута, но руснаците не удържаха натиска на “бианконерите” и в крайна сметка си тръгнаха разочаровани от Ботуша.

Маурицио Сари бе избрал Кристиано Роналдо и Пауло Дибала да водят атаката, а Родриго Бентанкур получи шанс да действа зад гърба им. В средата на терена пък бе триото Сами Кедира, Миралем Пянич и Блес Матюиди.

За Локо в атака започна Едер, а той бе подкрепян по крилата от Алексей Миранчук и Жоао Марио. В средата на терена пък действаше триото Гжегож Криховяк, Мурило и Дмитрий Баринов.

Ювентус започна мача мощно и още във 2-ата минута Дибала опита далечен удар, който рикошира в защитник и мина опасно близо до вратата.

След това в 16-ата минута Роналдо стреля към вратата, но Гилерме спаси. Три минути по-късно португалецът имаше още по-добра възможност да засече кълбото вв мрежата след центриране отдясно, но ударът му не се получи, а се оказа, че е бил и в засада.

Роналдо продължи да тормози защитата на съперника и в 22-ата минута отново си освободи пространство за шут извън наказателното поле, но отново в ръцете на Гилерме.

В 28-ата минута Пянич центрира от фаул и Леонардо Бонучи с глава пропусна добра възможност.

В ответната атака обаче Локо от нищото откри резултата. Миранчук напредна и подаде на Жоао Марио, чийто удар бе спасен от Войчех Шчесни, но топката попадна отново в Миранчук, който при добавката бе точен за 0:1.

В 41-ата минута Дибала успя да прати топката в мрежата на Локомотив, но преди това имаше нарушение на Роналдо срещу вратаря.

Ювентус пропусна прекрасна възможност още в началото на второто полувреме. Дибала получи пас зад защитата и отблизо опита изстрел от воле, който обаче не намери очертанията на вратата.

Локомотив обаче също продължаваше да бъде опасен и в 50-ата минута Баранов отправи далечен шут, който обаче не бе точен.

Юве продължаваше да бъде по-активен. В 54-ата минута Алекс Сандро проби отляво и центрира за Бентанкур, който с глава не успя да уцели вратата.

В 73-ата минута Гонсало Игуаин се освободи на границата на пеналта и стреля по земя, но топката се търкулна до гредата. Аржентинецът имаше нова възможност две минути по-късно, но с глава не уцели вратата.

В 77-ата минута натискът на Юве все пак даде резултат. Дибала със страхотен удар от границата на наказателното поле бе точен за 1:1.

Само две минути по-късно се стигна и до пълен обрат. Далечен удар на Алекс Сандро бе спасен от вратаря, но Дибала бе на правилната позиция, за да довкара отблизо за 2:1.

Така Ювентус изтръгна победата и с актив от 7 точки се намира на 1-ото място в групата. Локомотив пък остава на 3-ата позиция с 3 спечелени точки до момента.