Реал Мадрид трябваше да победи в Истанбул и го направи (видео+галерия)

Рекордьорът по европейски корони Реал Мадрид записа първи успех в тазгодишното издание на Шампионската лига след 1:0 при гостуването си на Галатасарай в мач от група “А”. Тони Кроос реализира единствения гол в 18-ата минута. “Белите” отчетливо бяха по-добрият отбор и можеха да спечелят и по-убедително.

Испанците остават втори в групата след Пари Сен Жермен.

Зинедин Зидан заложи на младия Родриго в близост до Карим Бензема и Еден Азар. Федерико Валверде застана в центъра на терена като заместник на Лука Модрич. Фатих Терим подреди 4-3-3 с Флорин Андоне, Юнес Беланда и Райън Бабел в атака.
Срещата започна с натиск на гостите от Иберийския полуостров. Първите голови възможност се появиха пред вратата на испанците. В десетата минута Андоне беше изпуснат от защитата и стреля ниско по диагонала. Тибо Куртоа се хвърли и парира. Едва минута по-късно Андоне изскочи пред пазача си при центриране от статично положение и шутира от десет метра. Белгийският страж отново плонжира и изби.
В 15-ата Бензема се измъкна в наказателното поле и нанесе лесен за предотвратяване удар. В 18-ата “лос меренгес” се възползваха от неточност в защитната подредба на турския тим. Азар получи в наказателното поле, реши да подаде към Бензема, но го направи неточно. За негов късмет топката стигна до Кроос, който стреля от 15 метра, получи се лек рикошет и топката влетя в горния ляв ъгъл на Муслера - 0:1.
В 27-ата Азар реши да стреля под ъгъл - не затрудни вратаря Фернандо Муслера, който улови. В 34-ата се създаде суматоха пред Куртоа. В крайна сметка топката стигна до Марсело, който изчисти насигурно. В 38-ата Райън Бабел финтира Валверде отляво, напредна и подаде към Беланда в наказателното поле, който стреля без забавяне. Куртоа отново бдеше и съумя да избие.
В 53-ата Тони Кроос изведе по чудесен начин Бензема. Номер "9" напредна и стреля със защитник до себе си. Муслера внимаваше и се справи. В 58-ата Кроос получи от Бензема в наказателното поле и беше избутан. Съдията прецени, че контактът не е достатъчен за дузпа. Минута по-късно "лос меренгес" развиха скоростна акция. Еден Азар предпочете да стреля от малък ъгъл - Муслера се намеси с крак.
В 65-ата Бензема подаде към Азар, той финтира вратаря, но след това прати топката в напречната греда. Марсело овладя топката, но не стреля достатъчно опасно към вратата на Муслера. В 75-ата Марсело асистира на Бензема, който стреля по земя, но стражът на турците беше на мястото си и улови. В края на срещата Зидан извади Азар, Валверде и Родриго, вкарвайки на терена Винисиус Жуниор, Хамес Родригес и Лука Йович.
В 84-ата Стивън Нзонзи застраши вратата на Куртоа след корнер. До края Галатасарай не успя да създаде нищо интересно, за да внесе напрежение. В края на седмицата Реал Мадрид няма да има мач заради отложения сблъсък с Барселона.