Арсенал остана извън топ 4 след загуба от Шефилд Юнайтед

Отборът на Арсенал загуби от Шефилд Юнайтед с 0:1 при гостуването си в последния мач от 9-ия кръг на Премиър лийг. Домакините стигнаха до успеха с попадение през първата част на Мусе в 30-ата минута.

След почивката Арсенал опита да промени резултата, но беше беззъб в атака и така той в крайна сметка се запази. Лондончани не успяха да се завърнат в топ 4 и останаха пети с 15 точки, докато Шефилд се придвижи до 9-ата позиция, като вече има 12.

Мениджърът на Арсенал Унай Емери направи само една промяна спрямо състава, победил Борнемут в последния кръг преди паузата за националните отбори. На мястото на Дани Себайос започна Джо Уилок.

Колегата му на кормилото на Шефилд Юнайтед Крис Уайлдър също не извърши много промени от състава, завършил 0:0 срещу Уотфорд. На местата на Оли Макбърни и Калъм Робинсон започнаха Лис Мусе и Дейвид МакГолдрик.
Двубоят започна доста интензивно, като и двата отбора търсеха гола. Още в началото Никола Пепе направи пропуск, а в 20-ата минута отново той пропиля отличен шанс да открие резултата, след като не успя да намери вратата от близка дистанция с левия си крак след подаване на Коласинак.
Така се стигна до 30-ата минута, когато домакините откриха. След центриране от корнер към далечната греда топката попадна у Джак О'Конъл, който с глава я свали на земята, а Лис Мусе отблизо успя да изпревари Гранит Джака и да я прати в мрежата. В следващите минути Арсенал имаше претенции за дузпа, но реферът Майк Дийн показа жълт картон на Букайо Сака за симулация. Легендата Фреди Люнгберг, който сега е част от щаба на Арсенал, протестира бурно и получи жълт картон. Арсенал се хвърли в атака, а най-близо до гол беше Гранит Джака, който стреля мощно от границата на наказателното поле, но Хендерсън  спаси.
След почивката Арсенал се опита да промени резултата, но не показа нищо в атака и в крайна сметка той се запази.
Никола Пепе отново пропусна, като този път не се възползва от шанс за тима си с изстрел от далечна дистанция в 74-ата минута. Нападателите Александре Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг не получиха подкрепата на своите съотборници, бяха солидно охранявани и останаха незабелязани на терена.
"Артилеристите" не успяха да се завърнат в топ 4, а Шефилд Юнайтед се отдалечи от опасната зона. Любопитното е, че Манчестър Юнайтед слезе с една позиция надолу и вече е 14-и с 10 точки.

Шефилд Юнайтед - Арсенал 1:0
1:0 - Мусе (31)

Шефилд Юнайтед: Хендерсън, Балдок, Башам, Игън, О'Конъл, Стивънс, Лундстрьом, Флек, Норууд, МакГолдрик, Мусе.

Арсенал: Лено, Чеймбърс, Сократис, Луис, Коласинак, Гендузи, Джака, Уилок, Сака, Обамеянг, Пепе.