Царско село се забавлява, холандец развинти Ботев Враца (видео+галерия)

Отборът на Царско село постигна страхотен успех с 3:0 над Ботев (Враца) в среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Антон Карачанаков (28) и Родни Антуи (49, 68). Холандският футболист направи пореден фантастичен мач в шампионата. Той и Уесли Ната бяха с ключова роля за прекрасната игра на тима на Никола Спасов.

Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде след само 120 секунди игра. Валери Божинов изведе зад гърба на защитата на домакините Петър Атанасов, но Мартин Кавдански се справи на високо ниво. Малко по-късно Родни Антуи шутира от малък ъгъл, но атакуващият футболист не успя да затрудни Красимир Костов.

67 Царско село - Ботев (Враца)

В 27-ата минута Карачанаков получи шанс да стреля от границата на наказателното поле. Ударът обаче попадна право в ръцете на стража на Ботев.

Секунди по-късно домакините поведоха в резултата. Уесли Ната центрира много добре към Антон Карачанаков, който от близка дистанция прати кълбото в мрежата на "зелените".

Втора част започна мечтано за тима на Никола Спасов. В 49-ата минута звездата на Царско село Родни Антуи бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев, след което холандецът матира Костов с прекрасен удар от дистанция.

В 56-ата минута Антон Карачанаков центрира от фаул в наказателното поле към Мартин Кавдански, който стреля с глава, но над вратата. Секунди по-късно Карачанаков бе близо до втория си гол в срещата, но Костов изби с крак.

В 68-ата минута падна нов гол в мрежата на гостите от Враца. В негов автор отново се превърна Родни Антуи, който развинти защитата на "зелените" и  с техничен шут от около 20 метра не остави шанс на Красимир Костов.

В 79-ата минута Валери Домовчийски стреля от пряк свободен удар, но опитът му премина далеч от целта.

В края на срещата резервата Симеон Мечев шутира от дистанция, но вратарят на домакините изби майсторски в ъглов удар. Това бе и последната интересна ситуация в срещата от 13-ия кръг на шампионата.

С този успех "червените" събраха актив от 12 точки, колкото имат и футболистите на Сашо Ангелов.

В следващия кръг Царско село приема Лудогорец, а Ботев (Враца) гостува в Стара Загора на Берое.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:0