Станимира и Тайсъна на победа от медал на Световните военни игри

Станимира Петрова и Даниел Асенов са само на победа от сигурен медал на Световните военни игри в Ухан (Китай).

В категория до 57 килограма при жените Станимира се наложи категорично с 5-0 над Йохана Гомес от Венецуела. Така на четвъртфиналите утре световната и двукратна европейска шампионка ще се изправи срещу Пяопяо Лиу от Китай, като при победа си гарантира бронз.

В категория до 56 килограма Тайсъна пък победи представителя на домакините Линжи Гао с 3-1 съдийски гласа. Мачът протече изцяло под контрола на многократния ни европейски шампион, като в третия рунд китаецът дори получи официално предупреждение. Въпреки това изненадващо петият съдия даде равен резултат. Това обаче не попречи на Даниел да вземе мача, а в сряда на четвъртфиналите ще боксира с индиеца Чираг.