"Червените" са трагични извън София

На “Лаута” ЦСКА-София затвърди трагичното си представяне далеч от дома през този сезон. “Армейците” имат само една победа в извънстолични визити в първенството и Лига Европа. Тимът е записал още 3 равенства и цели 4 загуби при голова разлика 3:6. “Червените” спечелиха само срещу предпоследния в елита Ботев (Пловдив) с 1:0 на 14 септември. Те направиха 0:0 с Лудогорец и 1:1 с Дунав, както и 0:0 с Титоград в Лига Европа. Загубите пък дойдоха от Берое (1:2) и Локомотив Пд (0:1) в шампионата и Зоря (Луганск) и Осиек с по 0:1 в ЛЕ.

След първото завъртане в редовния сезон - 13 кръга, ЦСКА-София е спечелил едва 56% от възможните точки - 22 от 39. Това е най-слабият старт от сезон 2016/17, когато “червените” се бяха завърнали в елита. Към онзи момент бяха събрали 21 точки.

“Армейците” не успяха да се разпишат през първото полувреме за 10-и път в шампионата този сезон. Те са вкарали само 5 гола до почивката, от които 3 на Витоша (Бистрица) в миналия кръг при победата с 4:0 и по един на Етър (2:2) и Арда (3:2).

Общо ЦСКА-София има само 5 сухи мрежи в 13-те кръга до момента.