Вихър пропусна да се изкачи на второ място след хикс с Павликени

Вихър (Славяново) и Павликени не излъчиха победител – 2:2, в двубой от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите се добраха до точката със странен гол в 93-ата минута. Домакините трябва да съжаляват за пропуснатата победа, която щеше да ги изкачи на второто място. Те откриха резултата в 13-ата минута с прецизен удар на Александър Скорчев от границата на наказателното поле. След това пропуснаха да вземат добър аванс, защото Тони Паликрушев, Десислав Русев и Иван Иванов пропиляха отлични възможности за гол.

В 30-ата минута настана суматоха пред славяновската врата и Цветомир Додуров изравни. Секунди преди края на първата част Паликрушев фаулира Стефан Гинчев, настана разправия между футболистите на двата отбора и рефера вдигна червени картони на Паликрушев и Янислав Илиев от гостите. След почивката Русев и Иванов пропиляха поредните изгодни положения за вихърци. В 60-ата минута обаче Русев шутира павликенския траж Венцислав Димитров изби, но връхлитащия Иван Иванов довкара топката в мрежата за 2:1. След това Русев отбеляза попадение, но незнайно защо съдията не го призна. Секунди преди края на мача Красен Трифонов центрира от фаул, никой не игра с топката и тя спря в мрежата на Вихър – 2:2.

Състави:

Вихър: 21. Светлин Линев, 77. Николай Иванов, 37. Светослав Кръстев /капитан/, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 8. Светлин
Златарев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 9. Александър Скорчев, 99. Иван Иванов, 5. Десислав Русев.
Треньор – Николай Боянов
Павликени: 1. Венцислав Димитров, 17. Ивайло Маринов, 3. Георги Христов, 22. Ивайло Велчев, 99. Янислав Илиев, 4. Цветомир Додуров /капитан/, 77. Никола Какамъков, 20. Александър Узунов, 7. Стефан Гинчев, 5. Йордан Петев Йорданов, 11. Красен Трифонов.