Англия

Ливърпул се спаси от загуба на "Олд Трафорд" в разочароващо дерби (видео)

20 октомври 2019 | 20:24 - Обновена
Ливърпул се спаси от загуба при гостуването на Манчестър Юнайтед, след като Адам Лалана успя да изравни пет минути преди края. Голямото дерби на Англия завърши 1:1. Маркъс Рашфорд откри резултата в 36-ата минута, а след почивката се опитваше да запази преднината си.

Очакваният с голям интерес сблъсък тотално разочарова, като двубоят бе изпълнен с грешки и безидейни отигравания. Мърсисайдци изиграха един от най-слабите си мачове, откакто Юрген Клоп е начало на клуба. Те създадоха едно голово положение преди последните минути, което Фирмино пропусна малко преди гола на Рашфорд. Ман Юнайтед не показа много повече, но стигна първи до гол и беше близо до победата.

Резултатът сложи край на серия от 17 поредни победи в първенство на Ливърпул. Мърсисайдци продължават да са лидери в класирането, като имат преднина от шест точки пред Манчестър Сити. Манчестър Юнайтед е на 13-а позиция с актив от 10 точки.

Двата отбора се хвърлиха в битка от самото начало, но пред двете врати нямаше положения. "Червените дяволи" играеха по-предпазливо, а гостите не намираха пролуки в отбраната на съперника. На два пъти играчите на Солскяер пробваха удари от дистанция, които не затрудниха Алисон. Единственият път, когато играч на мърсисайдци се освободи от защитата, бе в деветата минута, когато Фирмино излезе зад отбраната, но ъгълът бе малък, а ударът на бразилеца неточен.

Към края на полувремето се откриха някои пространства, които доведоха до положения. Дълга топка към Мане бе овладяна от нападателя, който напредна и намери отлично Фирмино. Бразилецът обаче стреля слабо и не затрудни Де Хеа. Малко по-късно Манчестър Юнайтед поведе. Дивок Ориги загуби топката в центъра, тя стигна до Джеймс отдясно. Неговото центриране бе перфектно и Рашфорд засече топката за 1:0. Ситуацията, при която Ориги загуби топката, бе разглеждана с ВАР поради съмнения за нарушение, но такова нямаше и попадението бе зачетено.

Малко преди почивката попадение на Ливърпул бе отменено след намесата на системата за видеоповторения. Садио Мане овладя топката и преодоля Линдельоф, като прати топката в мрежата. Повторенията обаче показаха, че сенегалецът игра с ръка при овладяването и голът не бе зачетен.

След почивката Ливърпул имаше огромно преимущество по отношение владеенето на топката, но не правеше нищо съществено с нея. Отборът на Солскяер се беше окупирал в собствената половина, като много успешно блокираше всички опити на съперника да застраши вратата му. Юрген Клоп опита да промени нещо, като пусна в игра Алекс Окслейд-Чембърлейн, който отправи един от редките удари към вратата на Де Хеа. “Червените дяволи” рядко играеха с топката, но при една контраатака почти преодоляха защитата на мърсисайдци. Рашфорд се измъкна отлично, но завършващият му удар бе неточен.

Минутите изтичаха, а гостите нямаха идея как да застрашат Де Хеа. В същото време Фред на два пъти отправи изстрели, които не бяха толкова далеч от целта. Пет минути преди края обаче защитата на Юнайтед проспа ниско центриране на Робъртсън и влезлият като резерва Адам Лалана се озова с топката пред опразнената врата, което доведе до изравнителен гол. В последните минути Ливърпул натисна, а удар на Окслейд-Чембърлейн мина много близо до гредата на Де Хеа.

Давид Де Хеа Давид Де Хеа1 Алисон Бекер1 Алисон Бекер
Виктор Линдельоф Виктор Линдельоф2 Трент Александър-Арнолд66 Трент Александър-Арнолд
Брендън Уилямсвлиза Брендън Уилямс
85' Адам Лалана  Адам Лаланагол
Маркъс Рашфордизлиза Маркъс Рашфорд  84'
Антони Марсиалвлиза Антони Марсиал
82' Жоржиньо Вайналдум  Жоржиньо Вайналдумизлиза
Наби Кейта  Наби Кейтавлиза
71' Джордан Хендерсън  Джордан Хендерсънизлиза
Адам Лалана  Адам Лаланавлиза
70' Фабиньо  Фабиньожълт картон
60' Дивок Ориги  Дивок Оригиизлиза

21 октомври 2019 | 17:11

ПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ПО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 1 0

АЗ
(Гост)
154
отговор
21 октомври 2019 | 12:28

ПРЕЗ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ ШУМНИТЕ СЪСЕЛЯНИ НА МС СЕ ЗАЩИТАВАХА С 10 ЧОВЕКА... ТОЯ ФУТБОЛ И В КВАРТАЛНАТА ГРАДИНКА НЕ ГО... ВИЕ СТЕ 200 ГОДИНИ ПРЕДИ АДАМ... ЛЕК ПЪТ И ПОПЪТЕН ВЯТЪР НА ОТБОРЧЕТО ВИ - КЪМ ЧЕМПИТО КРИВИТЕ СИ ДУШИТЕ... А НЕ СЕ ПИТАТЕ - ЗАЩО ШЕФА ГОРЕ НЕ ПОНАСЯ НЕСПРАВЕДЛИВОСТТА... ОСТАВЯМ ВИ ГО... ЗА ДОМАШНО... ПРЕЗ 2021 ВИ ОЧАКВАМЕ ОТНОВО!!!!! БОГ ВИЖДА ВСИЧКО!!!!! И ВЪЗ-ДАВА НА ВСЕКИ - СПОРЕД ДУМИТЕ МУ!!!!! НАМЕРЕТЕ СИ ОТБОР... ДА ВИ РАДВА С ИГРА... А НЕ - СЪС СКАНДАЛИ РЕЗИЛ НЕНУЖНО ПОДПИРАТЕ КУПЕНИ ТИТЛИ ЧЕРВЕНОНОСИЯ - КОЙТО ЩЕ ПЛАТИ ЗА БАКИЙТЕ СИ... СЪВСЕМ СКОРО... ЗАД РЕШЕТКИТЕ - КЪДЕТО ИМ Е МЯСТОТО НА ВСИЧКИ НАРУШИТЕЛИ!!!!! ПО ДЕЛАТА!!!!! @ ЗА БРАНДА ЛИВЪРПУЛ-СУПЕР-ЕКСПРЕС-С ИЛИ ДОБРО... ИЛИ... ПОПЪТЕН ВЯТЪР... Рейтинг: 3 3

21 октомври 2019 | 12:11

ТРИЕТАЖЕН АФФФТУУУБУУУССС... ОЛЕ ЛЕ ЛЕЕЕЕЕ... НЕУТРАЛИЗИРАЛ БРАНДА... САМО ЖАЛЪК МОЖЕ ДА ПОВЯРВА, ЧЕ НЯМА ДА ПЛАТЯТ НА ФА... ВМЕСТО МИЛКИ КОМПЕНСАЦИИ... НА ОФЧАРКООООО... Рейтинг: 5 2

gooner
(Гост)
152
отговор
21 октомври 2019 | 11:49

Бутане и ръгане между 2 слаби отбора.Футбол нула.Тоя сезон титлата ще се решава от Сити и Арсенал. Рейтинг: 2 9

21 октомври 2019 | 10:50

Доволен съм от точката. Тотално надиграхме Юнайтед и то въпреки престъпното съдийство на Аткинсън. За какво е ВАР, като имаше 1000% фал срещу Ориги! Такива фалове бяха свирени поне 10 пъти в полза на домакините. Съдии да свирят срещу Юнайтед? Това НИКОГА няма да се случи, поне докато САФ е жив. Просто има огромно лоби в ФА. Въпреки това съм доволен, че изпуснаха победата, която бе по-важна за тях, отколкото за нас. Напред към 19тата, ШАМПИОНИ НА ЕВРОПА! YNWA! Рейтинг: 17 15

Nameless
(Гост)
21 октомври 2019 | 15:36

Не знам за конкретниа фаул, но Ливърпул бяха много по-грубия отбор и си пролича много когато не можеха да вкарат, изнервянето и грубостите започнаха. Иначе ЕВАЛА най-силния отбор на Ливърпул от 30г. насам не можа да победи най-слабия отбор на Юнайтед от 30 г насам. Разбира се че МЮ играят защитно, те нямат нито един качествн нападател, а какво е оправданието на Ливърпул със толкова топ реализатори? Рейтинг: 7 4

21 октомври 2019 | 10:44

Има един стадион в света, на който любимия ми Ливърпул не може да играе и това е Олд Трафорд.С оглед представянето на двата отбора справедлив беше равният резултат.Аткинсън осра мача това е факт.. и не само в спорните ситуации при гола и отменения такъв. Стана си здрав мач, макари малко по-скучен отколкото ни се иска. Чакаме Юнайтед на Анфилф, защото всички знаем, че пътя към титлата минава през това дерби, независимо кой от двата отбора ще се бори за нея. Рейтинг: 15 4

Тошо
(Гост)
21 октомври 2019 | 23:52

Абе що не ходиш да си гледаш мача с Майорка, ами си дошъл тук да дрънкаш глупости Рейтинг: 0 0

Man Utd
(Гост)
149
отговор
21 октомври 2019 | 10:18

Момчета стига сте търсили под вола теле,грешка или не съдията и ВАР са решили,точка по въпроса.Ливърпул игра слабо това е истината с изключение на последните 5-10 минути.Аз съм фен на Юнайтед но съм реалист в момента сте няколко класи над нас и затова не се оправдаваите със съдията,защото до 80 мин колко и дефанзивно да са играли Юнайтед ударите към вратата бяха 6 на 6 и точните 2 на 2.Предвид формата ни тия цифри ви показват колко добре е играл Ливърпул.Ако ще ставате шампиони което мисля,че ще стане няма как една грешка или не на садията да ви е проблема срещу толко слаб Юнайтед.Ако бяха Сити и играехте така поне 3 щяхте да отнесете.Но все пак колкото и да се мразим предпочитам вас отколкото тия 10-15 годишните шейхове и чукотки.Успех на вас тоя сезон и на нас по скоро връщане там кадето ни е мястото,за да гледаме хубави дербита и по малко хейт в крайна сметка е спорт.Хубав ден Рейтинг: 29 4

ИСТИНАТА
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:25

Такъв коментар може да напише само фен на Юнайтед, това е факт! Повечето фенове на Юнайтед предпочитаме Ливърпул да са шампиони пред Сити. Ливърпулските фенчета обаче от своя страна ни мразят в чарвата, защото са злобни душици и твърде дълго време са били унижавани от нас. Все пак дано Ливърпул е шампион - момчетата го заслужават, но не и феновете им - поне не тези в България. Рейтинг: 13 7

00
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:26

Вие сте си там, където ви е мястото бе. Средняшки отбор бутан от съдиите и милионите на американците. Съра държеше в шах и съдиите и фидирацията. Без него чадъра го няма и се вижда Рейтинг: 5 17

21 октомври 2019 | 10:43

Да той Съра повече власт е имал от кралицата тва е всеизвестно,особено в началото когато са го базикали в Англия всички,а до милионите на Американците тук вече се издаваш колко си прост,некомпетентен и злобен, обществена тайна е ,че тея мърши Глейзър си оправиха бизнеса след като взеха Юнайтед.И поне се напичи на кой ГРАНД си фен щом ние сме били средняци винаги. Рейтинг: 8 3

Nameless
(Гост)
21 октомври 2019 | 15:43

Ех 00, хората дори от противника ти хвалят отбора, ти пак си недоволен. Тъжно е да си 40 годишен фен на Ливърпул, една титла да не си видял на любимия си отбор, разбирам те, ама хайде малко по-ведро, тая година една, след още 20 години пак и така. "Най титолувания" отбор. Рейтинг: 3 2

Бамбос
(Гост)
148
отговор
21 октомври 2019 | 10:06

Феновете на Ливърпул сте по заблудени от тия на Реал Мадрид даже, пази Боже сляпо да погледа! Толкова сте арогантни, не заслужавате още 30 години да видите титла. Рейтинг: 16 10

Ne sum Fen na Ronaldo !!!
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:31

Да,пич ние сме толкова заблудени и толкова арогантни.Това е малко "крадецът вика дръште крадеца" Рейтинг: 9 5

бамбос
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:41

Арогантни сте, изиграхте много слаб мач и веднага съдията ви е виновен, а срещу Лестър съдията бе най-справедливия човек с измислена дузпа в продължението. Очевидно е, че Ливърпул е с класи над Юнайтед в момента, ама така да злобеете не ви отива. Рейтинг: 13 3

(Гост)
21 октомври 2019 | 11:09

Ами дузпа имаше нарошението е същото влизане в гръб и посягане отзад.Интересно,аз тълкувам ситуацията по един и същи начин, ти не,защо?И не става въпрос от тази ситуация поне за мен.Съдията свиреше тенденциозно за Вас цял мач^^ Рейтинг: 6 8

21 октомври 2019 | 09:58

Незнам феновете на Ливърпул,какъв морал имат да претендират за нарушение при гола на Юнайтед! На мача с Лестър получиха абсолютен подарък ,а и да не забравяме и финала на ШЛ! Случилото се там беше скандално! Рейтинг: 24 13

xaxa
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:09

Ами, ще претендират,като има нарушение.И нз в финала на ШЛ какво бутане си видял,но вие виждате неща които обикновените хора не виждат.За подпиране на твоя отбор през годините няма смисъл да ти изреждам,нито ще го признаеш нито ще ми стигне времето.Хайде със здраве и дано изпаднете Рейтинг: 9 16

user
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:32

Не, те нямат морал. Те са като дете, което получава подарък за Коледа за пръв път в живота си и не искат да го дадът на другите деца да си играят с него, защото досега са получавали само бой с колана. Рейтинг: 7 3

Luzerpool
(Гост)
146
отговор
21 октомври 2019 | 09:30

Измислена дузпа във 93 минута, всичко е точно!? Вчера, всичко е мафия!?!? Смешен селски гранд, същият като Мангалчестър!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Рейтинг: 6 8

Реалист
(Гост)
145
отговор
21 октомври 2019 | 09:25

Мислех да не пиша, но някои "фенчета" на Ливърпул, нямат срама и се опитват да изопачат ситуацията с умишлени грешки на ВАР и на съдията! Контакт с Ориги имаше, но той вече беше загубил владението на топката и се бе разчекнал като крава още преди да го ритне в коляното, та така или иначе играчът на МЮ дето изрита топката пред него и подаде на Джеймс щеше да го направи! Това видяха и от ВАР! Не, че нямаше контакт! НО, да се върнем малко назад на вашият изстрадан мач с Лестър, където наистина бяхте надиграни на собственият си стадион! Точно в края в продълженията Салах прави ГРУБО и НАГЛО нарушение в атака, избутвайки противниковият защитник, който пръв стига до топката, с ръка и го изхвърли от терена по брутален начин..., след което тръгва напред, разчистил вече пътя си и принуждава да бъде фаулиран също грубо от друг защитник на Лестър, защото вече няма как да го спрат с такава преднина сам срещу вратаря и дори го контузват! От същият пряк свободен дойде веднага центрирането и победният ви гол от съмнителна дузпа срещу Мане, който се свлича като чувал с картофи и получава наказателен удар след изтичане на даденото продължение! Заради дузпата, ситуацията беше преразглеждана 10 пъти още от зародиша на атаката, когато салах избута брутално съперника с ръка, но ВАР тогава прецениха на два пъти при нарушението в атака и при дузпата, че няма как да позволят подпираният за титла Ливърпул да загуби точки и то точно на Афийлд! Тогава не ревахте! Всичко беше кристално и си затваряхте очите! А, че Лестър ви надигра и падна незаслужено след като съдията и ВАР ги ограбиха?! Нямам против вашият отбор толкова, но против такива псевдо-фенове като вас -ДА. Поне бъдете реалисти и не лайте много за съдийски аванти, когато сте осрани до ушите! Рейтинг: 15 14

21 октомври 2019 | 09:57

...и в добавка: Момчета, ако ще ревете като вдовици за ... за едно стандартно положение за английските терени, по-добре сменете първенството! Понеже ревете, че ако нарушението било в обратна посока, щяло да се свири... От началото на сезона имаше много такива положения - същите, срещу Юнайтед и бяха подминати с лекота, дори и на повторенията се виждаха ясно! някои от тях паднаха голове във вратата ни непосредствено след това, както при нарушението срещу Дам Джеймс и срещу Пол Погба, който беше сритан в коляното по-брутално от Ориги, отнеха му топката и Кристъл Палас отбеляза веднага гол, с който и ни победиха дори! Пуснете си мачовете и ги гледайте, ако не ви се вярва! Това е Англия, там се пуска по-свободна игра и за това не сме ревали като малачки две недели, макар от такива ситуации да загубихме директно 4т. Спрете с оправданията и си признайте, че Ливърпул не победи в този мач основно заради слабата си игра, иначе потенциала си беше на ваша страна! Да сте се възползвали, от този по-слаб и безпомощен МЮ, аз лично не съм гледал, а аз ги следя от 1996г. насам! Айде със здраве и проявете поне малко достойнство - спрете с тези съдии, когато този сезон към вас има най-много съдийски аванти! Рейтинг: 6 7

LFCdmx
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:00

Значи, да видя дали ти разбирам логиката.Снощи Ман Ю имат 2 точни удара и 38 процента владение на топката на собствения си стадион били са по-добрия отбор.Предишния кръг Лестер с 1 точен удар за целия мач и са ни били надиграли.МАНАФСКАТА логика е мн силна тук :3 Рейтинг: 9 6

Реалист
(Гост)
21 октомври 2019 | 10:10

Пич, каква логика, какви 5 лева? Къде точно видя някой, не само аз да казва, че сме били по-добри вчера, че сме ви надиграли или нещо подобно? Вие на умряло куче нож вадите, защото ние в момента сме точно това, но и ножа ви се оказа гумен! Вчера не играхте шампионски футбол, нямахте нито едно чисто голово положение и загубихте 2т. заради вас самите! Толкова злобни и заслепени фенове като вас няма никъде по света! Признаваш им, много по-добрата форма и играчи и треньор в момента и те пак се зачекват с ВЛАСТЕЛИНА НА АНГЛИЯ! Сега сме в нокдаун, направете вие 21 титли и си носете короната със здраве - просто е! Но не забравяйте, е колелото не спира да се върти и да не се окаже, че скоро пак не сте на върха, а титлите ви пак 18 !!! Рейтинг: 5 6

SG
(Гост)
144
отговор
21 октомври 2019 | 09:15

Абсолютно всички побутвания на играчите на МЮ бяха свирени а очевидни фаулове се подминаваха леко от този смешен съдия. Истината е че МЮ нямаха положение за гол и някой трябваше да го направи. За поредна година искат да прецакат Ливърпул, но този път няма да успеят. В такива мачове в които отборите се защитават с 12 души Милнър и Салах липсват. Рейтинг: 10 11

Тошо
(Гост)
21 октомври 2019 | 09:29

А пред Ливърпул положения да искаш. А това с прецакването нещо не ти се получава, когато срещу Лестър ви свириха измислена дузпа тогава VAR си беше много добре, не се оплаквахте. А пък за миналия сезон да не говорим, то не бяха голове от засада, то не бяха смешни падания на Салах Рейтинг: 4 7

МАМА
(Гост)
21 октомври 2019 | 09:40

ТОШЕ, прибирай се! Да си почистиш нааканото, че баща ти ще те спука от бой! Рейтинг: 6 2

21 октомври 2019 | 07:29

Смешна работа.Най доброто първенство във света,а съдийте не ги викат на Световни първенства.Защо този мач не го свири М.Оливър,а извикаха тази Манчестърска подлога. Рейтинг: 23 6

21 октомври 2019 | 09:43

Миналия кръг си имаше, но ТЕМЕРУТ като тебе предпочита да се вре по коментарите на други клубове, вместо да рине КОЧИНАТА НА СВОЯ ОтБОР! Рейтинг: 6 2

Livo
(Гост)
142
отговор
21 октомври 2019 | 05:44

Аткинсън ако започнат да го разследват от затворя няма да излезе,тва е безочлив гнусен тип,не е ВАР виновен нарушението срещу Ориги е пред очите му и го подминава къф ВАР кви два лева. Рейтинг: 29 12

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Може ли мачът със Сити да определи Лампард и Челси 21 ноември 2019
Сезонът в Премиър Лийг почти завършва четвъртия си месец, а все още си остават подозренията, че напредъкът на Франк Лампард и Челси е просто моментна положителна история с доста необясними фактори, а не заслужен ...
Интервюто с Алисон: Не мисля за „Златната топка“ 09 септември 2019
Той не спира да събира награди: „Златна ръкавица“ на Премиър Лийг 2018/19, Вратар на сезона на Шампионската лига, Вратар №1 на Копа Америка… Призовете се трупат във визитката на Алисон Бекер, който ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.