Интер потрепери, но се върна на пътя на победите

Паузата за националните отбори се отрази добре на Интер, който стигна до успех с 4:3 при гостуването си на Сасуоло. Преди прекъсването на първенството "нерадзурите" допуснаха първата си загуба в Серия А от началото на сезона, след като отстъпиха в дербито с Ювентус. Това обаче си остава единствената грешка на тима, който изостава на точка от лидера. С по два гола се отчетоха Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес, а за домакините се разписаха Берарди и влезлите като резерви Дуричич и Бога.

Отборът на Антонио Конте водеше с 3:1 на почивката, а в 71-ата минута Мартинес отбеляза четвърти гол. Гостите си мислеха, че са си осигурили победата, но Сасуоло не мислеше така. Домакините успяха да върнат две попадения в рамките на седем минути и това доведе до драматичен завършек на мача. Тимът на Роберто Де Зебри натисна, но така и не стигна до чисто голово положение.

Преди двубоя Сасуоло почете Джорджо Скуинци, който почина преди две седмици. Бившият президент на клуба го изведе от долните дивизии до елита на Италия и участие в евротурнирите.

"Нерадзурите" нямаха големи успехи срещу Сасуоло последните години, като имаха едва една спечелена точка в последните пет мача. Този път нещата се развиха различно, като гостите поведоха още 65 секунди след началото на срещата. С хубав удар Лаутаро Мартинес прати топката в далечния ъгъл на вратата. Аржентинският национал можеше да удвои аванса на Интер в 12-ата минута, но стреля покрай вратата.

Вместо това домакините изравниха малко по-късно. Доменико Берарди проби отдясно и с диагонален удар успя да преодолее Ханданович. До почивката тимът на Конте доминираше. Първо попадение на Мартинес бе отменено заради нарушение на Лукаку. Белгиецът възстанови преднината на гостите, а в края на първото полувреме направи резултата 1:3 от дузпа. Малко преди изпълнението на наказателния удар играта бе спряна, тъй като мъж се приземи на терена с парашут.

Попадение на Сасуоло също бе отменено, но на почивката крайният победител изглеждаше ясен. Лаутаро продължи да тормози защитата на съперника и през втората част, въпреки че тимът на Де Зебри заигра по-силно. Аржентинецът отбеляза второто си попадение в мача от дузпа и преднината на Интер стана три гола.

Влезлият като резерва Филип Джурович върна интригата, а домакините се хвърлиха в атаки. Индивидуален пробив през центъра на друга резерва - Джереми Бога, доведе до нов гол и резултатът стана 3:4. “Нерадзурите” се притесниха сериозно, като се дръпнаха още по-назад, за да запазят преднината си. В крайна сметка те успяха да го направят, въпреки натиска на съперника.