Обрат за Чорбаджийски и ФКСБ, Ради Димитров и Стефан Велев загубиха от отбора на Китанов

Божидар Чорбаджийски беше титуляр за ФКСБ, а румънският гранд постигна трета поредна победа като гост в първенството и вече е в горната половина на класирането. Юношата на ЦСКА единствен от защитниците на ФКСБ не получи жълт картон при успеха с 2:1 над Чиндия (Търговище).

Домакините, които са новаци в Лига 1, изненадващо поведоха в 13-ата минута с гол на Даниел Флореа. Той беше точен с глава след центриране от десния фланг. До почивката Михай Лека си вкара автогол за 1:1, а в 57-ата минута Еди Гнохере донесе успеха на ФКСБ.

В един от най-интересните мачове от 13-ия кръг Астра (Гюргево) надви с 3:2 като гост Сепси. Георги Китанов беше на вратата на Астра, а за домакините 90 минути играха Стефан Велев и Радослав Димитров, който получи жълт картон.

Лидер в Румъния е ЧФР Клуж с 27 точки, следван от Виторул (Констанца) с 25 и Университатя (Крайова) с 23.