Де Йонг се отпуши и донесе важна победа на Севиля (видео)

Севиля се изравни по точки с Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид след минимална победа с 1:0 срещу Леванте в мач от 9-ия кръг на испанската Ла Лига. Андалусийци доминираха през големи периоди от мача, но стигнаха до скъпоценния гол едва в края. Хесус Навас центрира от десния фланг в 86-ата минута и Люк де Йонг с глава отбеляза единственото попадение. То бе и първо за холандския нападател в испанския елит.

През първото полувреме Севиля направи доста пропуски. В атака за домакините действаха Лукас Окампос, Нолито и Хавиер Ернандес, като гол на мексиканеца беше отменен заради засада. Стражът на Леванте Айтор пък се отличи с няколко отлични намеси.Гостите предимно се защитаваха и не създадоха почти никакви опасности пред вратата на Томаш Вацлик. Те бяха близо до това да си тръгнат с добър резултат, но в края на двубоя натискът на Севиля се усили и Леванте не издържа. Де Йонг влезе в 72-ата минута на мястото на Нолито и четвърт час по-късно се превърна в герой за севилци. Таранът беше на точното място след поредното перфектно центриране на Хесус Навас и зарадва "Рамон Санчес Писхуан".

Победата доближи Севиля на три точки от водача Барселона. Леванте пък се задържа в средата на класирането.