Людмил Хаджисотиров: Можем много повече

Людмил Хаджисотиров поздрави баскетболистите на Рилски спортист (Самоков) за победата с 95:86 срещу А1 Академик, но същевременно добави, че те могат много повече. Треньоърт на Рилецо анализра детайлно срещата и говори за цялостната ситуация в състава му.

„Първо поздравявам отбора си за добрата игра и победата, а след това и гостите, които показаха наистина добър баскетбол. Не съм сигурен дали имаше някакво подценяване, защото неразбираемо за мен нямаше енергия в защита през първото полувреме, от което допуснахме много точки. През второ полувреме заиграхме по- агресивно и успяхме да спрем в защита отбора на Академик, а от това се вдигна и разликата в наша полза, която стана 18 точки. След някои смени и спад в концентрацията обаче гостите успяха да намалят и да ни вкарат над 80 точки. На мнение съм, че имаме доста голям резерв в играта си и макар да победихме, това не беше играта и баскетболът, който искаме да показваме. Можем много повече и смятам, че всеки играч в нашия отбор трябва да даде много повече, на първо място в защита. Днес Златин Георгиев ни липсваше, защото те играят с две високи крила и имахме проблем на нисък пост, защото играхме с по-ниски гардове срещу тях. Все пак по-важното в случая е той да се възстанови, защото ни предстои серия от здрави мачове, в която влизаме, а той е опитен и много важен за нас играч. Въпреки отсъствието на него и Милен Дудев обаче смятам, че в първите три мача от НБЛ си свършихме добре работата и излизаме от тях с три победи. Сега почиваме, след което ще се готвим сериозно за мача с Балкан следващата седмица“, сподели Хаджисотиров.